Bayi Yönetimi - bayiyonetimi.com

Bayi Yönetimi - bayiyonetimi.com

Ankara
1,005 görüntüleme

Merhabalar;

ITT BİLKA, JTI, COCA-COLA, DOĞAN GRUBU, FABS A.Ş., KURAL GRUP, AKTAES HOLDİNG A.Ş., BIDVEST, TÜRKKEP EĞİTİM ve iş hayatı kariyerimle; 2000 yılından bu yana, resmi ve özel kurum içi veya dışı, EĞİTİM kuruluşları dahil, vermekte olduğum; sertifikalı uzmanı olduğum “UYGULAMALI DİST. VE BAYİ SATIŞ TEŞKİLATI YÖNETİMİ, www.bayiyonetimi.com” Türkiye genelinde ilk ve tek özgün EĞİTİM modelimi ek’te mevcut 18 ayrı DÖKÜMAN ve REF. DOSYA ek’leriyle, ayrıca “LİDERLİK, MOTİVASYON, İNSANKAYNAKLARI, ZAMAN YÖNETİMİ” EĞİTİM örneklerim, EĞİTİM sertifikalarım ve EĞİTİM katılımcı profili örnek belge ve bilgilerimin, sıralı DOSYA haline getirilerek, bir bütün halinde PRINT edilerek kendi kurumunuza veya uygun görebileceğiniz, ihtiyacı olabileceğini düşündüğünüz başka kurumlar yönetimine kendi Ref.’ınızla FW edilerek sunulabilmesine / ek’leriyle birlikte İK veya Dist. / Bayi yönetimine, e-posta şeklinde gönderilebilmesine yardımcı ve destek olunabilmesini önemle rica eder, kolaylıklar ve iyi çalışmalar dileriz. TEŞEKKÜRLER…

1- SEKTÖREL VE EĞİTİM İÇERİĞİNDEN OLUŞAN ÖZET ÖN BİLGİLENDİRMELER:
Gıda, Dondurma, Sigara, Meşrubat, İçki, Deterjan, Reklam, Sıvı Yağ, Telefon, Sigorta, Ayakkabı, Takı, Demir, Makina, P.V.C., Jilet, Spor Malzemeleri, Perakende, Saat ve Kozmetik İnşaat, Boya, Petrol, Fastfood, Kırtasiye, Elektronik, Mobilya, Plastik, Altın, Hizmet, Emlak, Bilgisayar, Su, Beyaz Eşya, İlaç, Hırdavat, Otomotiv, Lojistik, Konfeksiyon, Kağıt, Pil, Sarf Malzemeleri, Sektörlerine Yönelik;
A – PLANLI ÇALIŞMA,
B – RAPORLAMA,
C – SİSTEM OLUŞTURMA,
D – İLETİŞİM,
E – İMAJ,
F – EĞİTİM,
G – FİNANS,
H – KONTROL VE TAKİP,
I – GENEL KONULAR,

ANA KONU Başlıklarıyla, “kimkimdir” kısa özgeçmişim ve UYGULAMALI BAYİ ve DİST. YÖNETİMİ konulu kendi alanında son 15 yılda, 20’yi aşan farklı sektörlerdeki BAYİ ve DİST. SATIŞ TEŞEKLATI YÖNETİCİLERİYLE birlikte, 2000 yılından bu yana sürekli canlı verebildiğim EĞİTİMLERİMLE güncellenerek UYGULAMALI gerçekleştirilen saha çalışmalarımızla, yazılmış iki ayrı kitabıma yönelik en alt bölümdeki LİNK hatlarımın özellikle REF. olarak incelenmesi doğrultusunda, kendi kuruluşunuz Bayi Satış Yöneticilerine yazılmış ve halen piyasalarda mevcut, kendi alanında ilk olan 2 ayrı kitabımdan oluşan bilgilerle verebileceğim mevcut “UYGULAMALI BAYİ VE DİST. SATIŞ TEŞKİLATI YÖNETİMİ” konulu uzmanlık alanımla ilgili;

EĞİTİMİN ASIL AMACI VE ÖĞRENİM HEDEFLERİ;
Şeklinde 7 ayrı ana konuda YETKİNLİK GELİŞİMİ hedeflenmiş olup, 2 tam gün EĞİTİM sonunda, gerekli ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME çalışmaları yapılmakta ve ilgili yetkililere özel olarak geri bildirimle ayrıca yazılı bilgi özel olarak sunulmaktadır…

“Bayi Satış Yöneticilerinin asıl sorumlulukları; bölgelerinde konuşlanmış Bayi satış teşkilatlarını Proaktif olarak yönetebilmeleri için, kişisel yetkinliklerini sürekli geliştirerek, Bayi yönetim süreçlerinde şirketlerine sağlayacakları verimlilikleri arttırmaktır. Bu eğitimdeki benzer piyasa uygulamalarının sonucunda, Bayi Satış Yöneticileri;

1• Sürekli gelişmekte ve güncellenmekte olan Bayi teşkilatı yönetim uygulamaları doğrultusunda, eksikliği hissedilebilen farklı ve ortak yönetim uygulama alanlarını, ortaklaşa veya bireysel bazda öğrenebilecekler, şirket veya Bayi yararları doğrultusunda kendilerini sistemli geliştirebileceklerdir.

2- İhtiyaç duyulan bölgelerde ilk kez yeni Bayi Satış Teşkilatının kurulması veya sorunlu Bayi Satış Teşkilatının iptal edilerek, aynı bölgede tekrar yeni bir Bayi Satış Teşkilatı Kurulması operasyonları, şirketin ve ürünlerin imajı, saygınlığı ve prestiji sarsılmadan sonuçlandırılmasını sağlayabileceklerdir.

3 • Üretici şirket ve Bayi satış teşkilatı yönetimleri arasında oluşabilecek ticari problem ve farklılıkların çözüm yolları önceden görülüp, başlangıç aşamasında kısa sürede çözüme kavuşturulabileceklerdir.

4 • Üretici şirketin, Bayi Satış yönetimine yeni katılacak tecrübesiz Bayi Satış Yöneticilerine, örnek teşkil edecek uygulamalarla, ekip havasının kolayca yakalanması teşvik edilerek, halen devam eden mevcut şirket imajının, Bölge Bayi yönetimleri düzeyinde aynı seviyede korunması ve sürekli güçlenmesi sağlanabilecektir.

5 • Şirket Bayi Satış yetkilileri, Bölge Bayi satış personelleri ve ürün satış noktası yetkilileri arasında, çok daha verimli olabilecek köprü çalışma programları oluşturulabilecek ve karşılıklı sorusuz takip edilebileceklerdir.

6 • Bayi bölgelerinde, sorumlu olunan üretici şirketin; satış, penatrasyon, stok, yönetim, personel, reklam v.b özel hedefleri daha karlı ve istikrarlı olarak
yönetilebilecektir.

7 • Bayi satış teşkilatlarının ve Tüketicilerin beklentilerini, üretici şirket standartlarında süratle karşılayabilmek üzere, çok daha bilinçli ve karlı olabilecek sorumlulukları rahatça alabileceklerdir. ”

2- EĞİTİME KİMLER KATILMALIDIR:
KATILIMCILAR: Eğitime; Şirket bünyesi Bayi ve Distribütör Satış Teşkilatı Departmanlığında görevlendirilmiş tüm Satış Şefleri, Satış Md.’leri, Satış Bölge Md.’leri, Genel Satış Md.’ü veya Satış Direktörü, Bayi ve Dist. Satışından sorumlu Gen. Md. Yardımcısı dahil, Bayi Satış Finans ve Bayi Satış Depo Yöneticileri katılmalıdır.

3- EĞİTİM VERİLEN FARKLI SEÇİLMİŞ REF. KURULUŞLAR:
COCA-COLA, JTI, SHELL, MALATYA PAZARI, FABS A.Ş., BALLISTOL CLAVER, AKTAES HOLDİNG A.Ş., TURKKEP…

4- ZORUNLU AÇIKLAMALAR:
EĞİTİM SÜRESİ: 2 GÜN Eğitimimiz; 09:00-18:00 saatleri arasında, gerekirse İhtiyaca göre 1 tam gün kısaltılmış, hafta sonunda da verilebilmektedir.)

EĞİTİM ÜCRETİ: 2 GÜN 1500 Dolar. ( Bir gün 1000 Dolar. Yol ve Konaklama giderleri hariçtir. ) Eğitim alan kuruluşun yasal GİDER makbuzu onaylanır ve Ücret Eğitim sonu kesin peşin alınır, vade yapılmaz.

EĞİTİM AŞAMASINDA: Öğlen yemeği, çay-kahve ikramları, Eğitim dokümanları ve Eğitim salonu, Eğitim alan şirket yönetimi tarafından, Eğitim ortamında sağlanır. Eğitim, Türkiye geneli ve Yurt dışı Fabrika veya Gen. Md.’lük adresine seyahat edilerek, işyeri ortamında rahatlıkla verilebilmektedir.

KATILIMCI SAYISI: En az 10 katılımcı ve 30 kişi ile sınırlıdır. 5’li karma Gruplar oluşturulmalıdır.

ÖNEMLİ : DETAYLI BİLGİ İÇİN EĞİTMENE, ÖNCE AŞAĞIDAKİ E-POSTAYA ŞİRKET ÖN BİLGİSİYLE, DAHA SONRA TELEFONLA ULAŞILMALIDIR.

Eğitmen Yaşar EREN, E-mail: yasareren@isnet.net.tr / Tel: 0-532-414 08 73
EĞİTMEN ÖZGEÇMİŞİ : www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=5845
EĞİTİM TAKVİMİ : Eğitim almak isteyen Şirket yöneticisi ve Eğitmen Yaşar EREN tarafından yazışmalarla 2 hafta ( 15 Gün ) öncesinden birlikte belirlenir.
GEREKİYORSA BİREYSEL / BAYİ YETKİLİSİ OLARAK WEB SİTESİ VE INT. DESTEKLİ
EĞİTİMLERİMİN INT. ORTAMINDA “ONLİNE” SATIN ALINABİLMECEK ANLAŞMALI KURUMUM:
1. 1. KİTABIM; SATIŞ YÖNETİCİSİ ONLINE EĞİTİMİ: www.isletmeonline.net/v2/egitim_oku.asp?ID=20 ( BİREYSEL INT. SATIN ALMA DEĞERİ; 118 TL.)
2. 2. KİTABIM; SATIŞ TEMSİLCİSİ ONLINE EĞİTİMİ: www.isletmeonline.net/v2/egitim_oku.asp?ID=22 ( BİREYSEL INT. SATIN ALMA DEĞERİ; 59 TL. )

*Eğitim ve sertifika programlarımız kişiye özel, açık ve firmaya özel olarak Eğitmen Yaşar EREN tarafından tasarlanıp, sunulmaktadır.

ÖZEL NOT: Mümkünse, uygun görebileceğiniz ve ihtiyaç duyabilecek yurt içi / yurt dışı şirket yönetimlerine, yukarıdaki yazılı ve ek’teki dosya bilgilerini aynı e-posta örneği olarak iletebilmenizi / FW edebilmenizi önemle rica eder, kolaylıklar ve başarılar diler, TEŞEKKÜRLERİMİZİ iletiriz…

Candan Selam ve Saygılarımla,

Yaşar EREN

Dist., / Bayi Uygulamaları Yönetim Danışmanı,
Eğitmen, Konuşmacı, Yazar

İLETİŞİM yasareren@isnet.net.tr / www.bayiyonetimi.com / 0-532-414 08 73

HAKKIMIZDA…

Yaşar EREN Aralıksız, 30 yıldır yerli ve yabancı şirketlerdeki uygulamalı pratik ve teorik saha satış iş tecrübelerimizi, özellikle de son on yıl içerisinde BAYİ / DİST. yönetimlerinden oluşan değişikliklerle birlikte bilgisayarımızda yazılı hale getirdiğimiz, Türkiye’de kesinlikle başka benzeri olmayan, bir ilk olan “Uygulamalı Bayi / Dist. Satış Yöneticileri Yönetim Alanları” ve “Uygulamalı Yeni Bayi / Dist. Teşkilatı Kurulması” konulu iki ayrı kitabımızın ve aynı alandaki Eğitim setlerimizin içeriklerinden de yararlanılarak, incelemekte olduğunuz WEB sitemizin ana konuları kolaylıkla oluşturulabildi…

Diğer çok önemli bir ayrıntı, WEB sitemizin geneli incelendiğinde, özellikle konusunda “uzman yazarlarımız”; yaklaşık 20-30 yıldır farklı Satış Teşkilatları yönetimlerinde, yerli ve yabancı kuruluşlarda kariyerlerinin doruğuna ulaşmış çok önemli bilgi birikimlerini, deneyimlerini, önerilerini, ülkemizdeki her sektöre yönelik BAYİ / DİST. YÖNETİM UYGULAMALARININ Türkiye genelindeki gelişimi için, farklı zamanlarda, değişebilecek diğer uzman konuk yazarlarımızla birlikte ihtiyaç duyan BAYİ / DİST. YÖNETİCİLERİNİN kişisel veya ticari gelişimlerini ilgilendiren konularda, kullanımlarına düzenli olarak sunabileceklerdir…

1975 Yılında başlayan ilk SATIŞCI kimliğimiz, aralıksız 30 yıldır sırasıyla; Hayat Ansk., Grolier, Meydan-Larousse, ITT Bilka, Anadolu Sağlık Sigortası, RJ Reynolds / JTI Tabocco, Coca-Cola, Doğan Hayat Sigorta, Gezer Grup, Doğan Altın Sayfalar ve Raqish gibi, bilinçli olarak çok farklı sektörlerde, öncelikle ilk yıllarda Satış Temsilcisi, Satış Şefi, Bayi Satış Müdürü, Bayi Eğitim Yöneticisi, Bölgeler Bayi Satış Müdürü, İç Piyasa Bayi Satış Müdürü, ve en son 2005 yılı başı itibariyle, Türkiye geneli Bayi / Dist. Satış Direktörlüğü kariyerlerimizle SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ hayatımız, büyük bir onur ve mutlulukla halen devam etmektedir.

Birlikte oluşturduğumuz BAYİ / DİST. SATIŞ YÖNETİMİ uzmanlık konularımızla, aynı yönde farklı konuları içeren yeni kitaplarımızın yazılımlarıyla ve WEB sitemiz içeriğinin zenginleştirilmesine yönelik yenilikçi çalışmalarımızla, yine aynı alanlarda çok farklı sektörlerden seçilmiş, Türkiye genelinde konusunda uzmanlaşmış BAYİ / DİST.SATIŞ YÖNETİCİSİ veya BAYİ / DİST. TEŞKİLATI YETKİLİLERİNDEN oluşan sürpriz konuk yazarlarımızın da çok özel katkılarıyla, WEB sitemizle ülkemizin ticari gelişimine VAKIF anlayışla, farklı bir açıdan bakılarak, yıllarca kendimize yatırımı yapılan bilgi birikimlerimizin paylaşımıyla, Vizyon katılmaya özel olarak devam edilecektir…


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.