Satılık Proje (Patentli)

Forum Forumlar   Büro & Ev Eşyası Satılık Proje (Patentli)

Etiket: 

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • #524

  muratsabaner
  Participant

  Patenti bana ait üst düzey güvenlik sistemine sahip bu kapının bütün hakları satılıktır. İlgilenenler lütfen iletişim kurunuz.

  Tam boy görüntü verebilme özelliğine sahip acil durum alarm butonu ve acil durum çıkış kolu bulunan kapı:

  EKTEKI PDF’de NUMARALANDIRILMIŞ PARÇALAR:

  1-KAPI ÖN YÜZÜ ( içinde bulunan kameraların dışarıdan bakıldığında görülmesine engel olan ve içerideki kameraların net bir görüntü ve ses almasını sağlayan şeffaf malzeme)
  2-STANDART HİZMETÇİ KİLİDİ
  3-ANA KİLİT VE KOLU
  4-KAPI ÖN YÜZEY KAMERALARI (ses ve görüntü alabilme özelliği olan)
  5-ACİL DURUM BUTONU (çocuk kilidi özelliği olan)
  6-ACİL DURUM ÇIKIŞ KOLU (çocuk kilidi özelliği olan)
  7-STANDART DIŞ YÜZEY KAPI KOLU
  8-TAM BOY MONİTÖR
  9- STANDART KAPI KASASI ( iç orta kısmında tam boy çelik bariyer ve çelik saç özelliği olan)
  10-İÇ KAMERA ( görüntüyü yukarıdan açılı bir şekilde alabilme ve ses alabilme özelliği olan)
  11-ACİL DURUM ÇIKIŞ KOLU KAPATMA PİMİ

  Evlerde, otellerde, ofislerde ve birçok kapı kullanılan yerlerde güvenlik donanımına sahip çelik kapılar kullanılmaktadır. Bu kapıların birkaç eksik yönleri olup tam boy görüntü verebilme özelliğine sahip acil durum alarm butonu ve acil durum çıkış kolu bulunan kapı sayesinde çelik kapılar üst düzey güvenlik donanımına sahip olabilmektedir.

  Özellikler:

  1. Kapıya gelen ziyaretçinin zile bastığında tam boy (saçından ayakkabısına kadar) birebir ölçüdeki canlı görüntüsünü (kameraların ses alma özelliği sayesinde sesinide net bir şekilde duyarak) ev sahibi kapının iç yüzeyindeki monitörde görebilmektedir. Kapıya gelen kişiyi tanımaması durumunda kapıyı açmayacaktır.
  Ev sahibi kapıya gelen kişinin tehlike arz edebilecek bir kişi olduğunu hissettiğinde acil durum alarm butonuna basarak iç yüzeydeki kamera sayesinde kendi görüntüsü ve sesiyle birlikte acil durum yardım talebini;

  A- Binadaki bütün komşularının kapı arkasındaki monitörüne (alarm sinyali ve bulunduğu kat daire bilgisiyle birlikte)
  B- Sitede güvenlik görevlisi var ise güvenlik odasının kapı arkasındaki monitörüne (alarm sinyali ve bulunduğu kat daire bilgisiyle birlikte)
  C- Apartmanda kapıcı var ise kapıcının kapısının arkasındaki monitöre (alarm sinyali ve bulunduğu kat daire bilgisiyle birlikte)
  D- Alarm izleme merkezine (daha önceden bir anlaşma yapıldıysa)
  E- Ve istenilen birçok kişiye
  göndermektedir.

  Sonuç: Tehlike arz edebilecek kişi birçok kişinin acil durum sinyali veren kişinin kapısına geldiğini görerek hemen uzaklaşacaktır.

  2. Evde yalnız yaşıyan yaşlı bir kişi evde birkaç saat yalnız kalmak zorunda kalan bir çocuk
  yada evde o anda yalnız olan bir kişi;

  Bir ev kazası yada o an yaşıyacağı acil bir durumda (örneğin: nefes borusuna gıda takılması yada bir cisim kaçması , kalp krizi ve benzeri acil durumlarda) en hızlı bir şekilde acil yardım talebinde bulunmalıdır.

  Nefes borusuna bir cisim kaçan kişinin nefes almakta güçlük çekmesiyle telefon yada başka bir şekilde yardım istemesi mümkün değildir.
  Kalp krizi geçiren bir kişinin telefon ile yardım istemesi ve aradığı kişinin yada ambulansın eve gelmesi uzun zaman alabilmektedir. Yada aradığı kişinin telefonu açmaması ile birlikte daha çok panik yaparak acil durum riski çoğalabilir.

  Evde böyle durumlarla karşılaşan kişi tam boy görüntü verebilme özelliğine sahip acil durum alarm butonu ve acil durum çıkış kolu bulunan kapısına gidip acil durum alarm butonuna basarak iç yüzeydeki kamera sayesinde kendi görüntüsü ve sesiyle birlikte acil durum yardım talebini göndermektedir.

  Sonuç: Acil Durumlarda en kısa zamanda acil müdahale söz konusu olduğundan en yakınındaki kişiler tarafından acil müdahale yapılabilmektedir.

  3. Evden sabah saatlerinde çıkan bir baba eşi ve çocuklarının uyuduğu sırada onların daha güvende olması düşüncesiyle kapıyı aile bireylerinin üstüne kitleyebilir. Daha sonra ev içinde yangın, gaz kaçağı ve benzeri acil durumlar yaşanabilir. Evde yedek anahtar yok ise yada acil durum esnasında evin içinde yedek anahtar aramak gibi bir zaman söz konusu değil ise evde olan aile bireyleri facia ile sonuçlanabilen kayıplar yaşayabilir.

  Bu tür acil durumlarla karşılaşan aile bireyleri tam boy görüntü verebilme özelliğine sahip acil durum alarm butonu ve acil durum çıkış kolu bulunan kapılarına giderek acil durum çıkış kolunu çevirip anahtar olmadan kapının bütün kilitlerinin açılmasını sağlar ve en kısa zamanda evi terk edebilirler.

  Sonuç: aile bireyleri kilitli bir kapının arkasında kalarak yangın ve benzeri durumlarda hayatlarını kaybetmemiş olurlar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.