Adıyaman Kervansaray Kahvesi

Adıyaman Kervansaray Kahvesi

Bahçelievler mahallesi Adıyaman
1,317 görüntüleme

Adıyaman eveden eve nakliyat adiyamannakliyat.net/
Özel karışımlı, farklı lezzetlerin harmanlandığı görkemli bir tat; meşhur Kervansaray Kahvesi, Adıyaman’dan dünyaya sunulan lezzet …

O esrarlı karışımın ne olduğu merak eden müşterilerim için açıklamayı maddeler halinde sıraladım.

Yedi çeşit karışımdan oluşan muhteşem bir kahve denemeye değer.

Adıyaman Kervansaray Kahvesi içindekiler
1) YEMEN KAHVESİ
2) MENENGİÇ KAHVESİ
3) DAMLA SAKIZI
4) SAHLEP
5) KEÇİBOYNUZU
6) KREMA
7) ÇİKOLATA

bunların harmanlamasıyla oluşan kahve içimi daha yumuşak ve türk kahvesine göre yumuşatılmış ve oranı ayarlanmış şekilde yapılan Adıyaman Kervansaray Kahvesi türkiye ve dünyaya tanıtılmaya başlanmasından beri beğeni ile içilmektedir.

Yaptat Kahvesi Tarifi

Yaptat Kervansaray kahvesi, leziz tadı ve şifalı karışımıyla özel içim keyfi sunmaktadır. Kahve çekirdeklerinin titizlikle işlenmesi, özel bitkilerin en değerli topraklardan getirilmesiyle üretilmektedir. Harmanında kullanılan 7 mucizevi karışımla, sağlık deposu olan Yaptat kervansaray kahvesi, yorgunluğu atarak, fiziksel enerjiyi artırmaktadır. Kansere karşı koruyucu formülü olduğu bilinen özlerden üretilmektedir. Değerli bitkiler, kalp hastalıkları, mide hastalıkları, diyabet rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Kervansaray Kahvesi’ nin Adıyaman’ da bulunan fabrikasında imalat gerçekleştirilmektedir. Değerli karışım tüm muhteviyatı, Adıyaman fabrikasında harmanlanmaktadır. Kervansaray kahvenin içiriğinde bulunan 7 muhteşem tat; kakule tohumu, keçiboynuzu, damla sakızı, sahlep, çikolata, krema, menengiç ve klasik Türk Kahvesi bulunmaktadır. İçerisindeki her özün farklı bir özelliği ve sağlığa katkısı bulunmaktadır.

Yaptat Kahvesi Tarifi

Yaptat Kervansaray kahvesi hazır paketlerde sunulmaktadır. 7 karışımlı hazır olarak satışa sunulan kahveyi direkt olarak kullanabilirsiniz.

– Her fincan için 1 yemek kaşığı Yaptat Kahvesini cezveye ekleyin.
– Fincan ölçüsünde suyu, cezveye ekleyin ve karıştırın.
– Kahveye dilerseniz şeker ilave edin.
– Ocağa alın ve önce kısık sonra orta ateşte pişirin.
– Köpüklenmeye başlayınca, köpüklerin bir kısmını fincanlara alın.
– İyice kaynayan kahveyi ocaktan alarak, fincanlara eşit şekilde servis ediniz.

İçerisindeki krema, çikolata ve damla sakızı nedeniyle yumuşak bir içim sunmaktadır. Bu nedenle şeker ilave etmeniz gerekli değildir. Lakin tatlı içimlerden hoşlanıyorsanız şeker ilave edebilirsiniz. Kahve pişirirken toz şeker kullanılması, kahvenin daha köpüklü olmasını sağlar. Esmer toz şeker kullanırsanız, hem daha lezzetli hem daha köpüklü bir içim sağlayabilirsiniz. Yaptat kahvesi, klasik Türk Kahvesi gibi pişirilmektedir.

Güllü Yaptat Kervansaray Kahvesi

Muhteşem içimiyle damakta hoş bir lezzet bırakan Yaptat Kervansaray Kahvesi, gül aromasıyla farklı bir tat elde edilerek pişirilmektedir. Orjinal gül suyu ekleyerek, aromalı hoş bir tat deneyimleyebilirsiniz. Güllü Kahvenin yapılışı için klasik Türk Kahvesi formatında pişirebilirsiniz. Gül aromasıyla iyice özümsenmesi için pişirmeye başlamadan önce, fincan başına 2- 3 damla gül suyu konsantresi ekleyebilirsiniz.

– 1 yemek kaşığı Yaptat Kervansaray Kahvesini cezveye ekleyin.
– 1 fincan suyu üzerine ilave edin.
– Gülsuyu veya gülyağı konsantresini ekleyin.
– Karıştırın ve yaklaşık 4- 5 dakika bekletin.
– Bekleme sonrası ocağa alın ve kısık ateşte pişirin.
– Köpüklendiğinde, üzerindeki köpüğü alın ve fincanlara servis edin.

Yaptat Kervansaray Kahvesinin Özellikleri

Kervansaray kahvesi özündeki 7 karışımda sağlığa katkı sunmaktadır. Kakule, menengiç, damla sakızı sağlığa olumlu katkıları ve tedavi edici özelliğiyle bilinmektedir. Türk Kahvesi başlı başına mucizevi bir içecektir. Metabolizmayı hızlandırır, vücudun daha dinç olmasını sağlar, zihin açıcı ve kanser önleyici özellikleriyle bilinmektedir. Ayrıca iç organların temizlenmesi için, ideal bir içecektir.

Kakulenin Faydaları:

Mide ve sindirim sistemine sağlık katan kakule, mide ağrısı, mide hazmı, reflü gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ağız kokusuna iyi gelir, kansere karşı koruyucudur.

Damla Sakızının Faydaları:

Diş sağlığı ve ağız içi bakımı için oldukça önemli bir bitkidir. Bakterileri temizler, ferahlık verir. Mideyi rahatlatır ve mide hazmı için oldukça değerli bir özdür. Ağız içi yaralarının da iyileşmesini hızlandırıcı özelliğiyle bilinmektedir. Sindirim ve boşaltım sisteminde etkin rol oynayarak, hem hastalıkların tedavi edilmesine katkı sağlar, hem de sağlıklı çalışmasını sağlar. Ağızdan başlayan damla sakızı mucizesi tüm iç organlara iyi gelmektedir. Mide ve bağırsaklardaki bakterileri de temizleme özelliğine sahiptir. Dış deri katmanında enfeksiyon oluşumunu önlemektedir. Tatlandırıcı olarak mutfaklardan eksik edilmemesi gereken bir sağlık içerikli tattır.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.