+90 532 3438041

Demirtaş Sakarya Mahallesi, Bursa Çevre Yolu, 16245 Osmangazi/Bursa, TürkiyeAkita Kulübü

Akita inu ırkını bir çoğumuz 2009 yılında beyaz perdeye uyarlanan Amerikan yapımı başrollerinde Richard Gere’in paylaştığı HACHİKO isimli bir köpeğin hikayesinden tanımaya başladık.

Filmde Akita ırkı bir köpeğin sahibine olan sadakatini, beyaz perdeye taşınmış şekilde duygulanarak seyrettik. Akita ırkını diğer köpeklerden ayırt eden önemli özelliği de bu şekilde hafızalarımıza kazındı. Akita, köpek ırklarında Spitz tip dediğimiz en büyük Japon köpek türüdür. Ağırbaşlılığı, biçimli vücudu, güçlü ve kendine has görüntüsü ile diğer ırklardan bir bakışta ayrılır. Güçlü kaslara, büyük bir başa ve kısa bir çeneye sahiptir. Görüntü itibarıyla uzunluğu yüksekliğinden ve eninden biraz daha fazladır. Derin ve geniş bir göğsü vardır. Baş biçimli bir üçgen görüntüsü ile vücuttan ayrılır. Duruşu kolayca seçilebilir ve alnının ortasında yüzlek olan bir çizgi vardır. Küçük ve dik kulaklar boyunla bir uyum sağlamaktadır. Gözler köşeli, küçük ve koyu kahverengidir. Burun siyahtır. Beyaz olanlarında kahverengi burun olabilmesine rağmen siyah tercih edilmektedir. Dudaklar siyah, dil ise pembedir. Kuyruğunu yukarıda ve kıvırarak taşır. Kedi gibi perdeli ayaklara sahip ve onun kadar iyi yüzücüdür. Kalın ve ince olmak üzere iki kat ve yoğun tüylere sahiptir. Bu tüyler onu dış ortamdaki sıcak ve soğuktan aynı zamanda da ıslanmaktan korur. Tüy renkleri beyaz, kırmızı, açık kahve tonları, benekli veya çizgilidir. Renk geçişleri kesin çizgilerle ayrılmamıştır.

Akita inu yavrularımızın ırk standartları AKC, ANKC, CKC, FCI (Group 5), KC,(GB), UKC kulüpleri seviyesinde olup, müfredatına uygun olarak aşı uygulamaları tatbik edilmiş, Sağlık ve Kimlik belgeleri de onaylı şekilde tanzim edilmiştir.Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 532 3438041
FacebookZiyaret Et
TwitterZiyaret Et
InstagramZiyaret Et
YouTubeZiyaret Et
ÜlkeTurkey
Bölge/EyaletBursa
Mesafe: 81 km
AdresDemirtaş Sakarya Mahallesi, Bursa Çevre Yolu, 16245 Osmangazi/Bursa, Türkiye
Sektör
Anahtar Kelimeler  
Hatalı Firma Bilgisi Bildir
Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.