Çağdaş Koltuk Yıkama

Çağdaş Koltuk Yıkama

Beylikdüzü
971 görüntüleme

Koltukları elde temizlemek hep temizleyen kişinin el ve bilek sağlığı için sakıncalı haller doğurmakta hem de koltukların kullanım ömrünü kısaltmaktadır. Elde temizlik yöntemlerine alternatif olarak çıkan koltuk temizleme firmaları bu konuya etkili çözümler sunmuşlardır.

Koltuk Temizlemede Firmaların Yöntemleri
Koltuk temizleme firmalarının ortaya çıkışı ile hanımlar ev temizliğindeki en büyük sıkıntılarından kurtulmuş oldular. Çok fazla el ve bilek gücü harcayıp bir o kadar da deterjan maliyeti çıkaran ilkel temizlik yöntemleri geride kalmış oldu. Elde koltuk temizliği yapılan evlerde hanımların %90’ında başparmak ve el bileği kaslarında yıpranma tespit ediliyor, çoğu zaman da geri dönüşü olmayan hastalıklar ortaya çıkıyordu.
Koltuk temizleme firmalarının gelmesiyle bu problem ortadan kalktı. İlk nesil koltuk temizleme firmaları temizlik yöntemlerinde; koltukları evlerden gelip teslim alıyorlardı. Teslim alınan koltuklar apartmanlardan aşağı taşınarak koltuk temizlik firmasının nakliye araçlarına yükleniyordu. Nakliye araçlarına yükleme esnasında çarpma ve sarsılmalardan ötürü koltuklar hasar görebiliyordu.
Daha sonra bu problemi de ortadan kaldıran 2. Nesil koltuk temizleme yöntemi ortaya çıktı. Sıkıntıyı fark edip mantıklı bir girişim yapan koltuk temizleme firmaları artık hizmeti evde vermeye başladılar. Bu koltuk temizleme yönteminde; koltuk temizleme firması evinize temizlik malzemeleri ve temizlik aygıtları ile geliyor, ev sahibinin gözünün önünde profesyonel ekipleri ile koltukları temizliyorlar.

Elde Koltuk Temizliği İle Evde Koltuk Temizliğinin Fiyat Farkı
İlk nesil koltuk temizleme firmaları çıktığında hanımlar bunun gereksiz masraf olduğunu düşünmüşlerdi. Ancak hanımların kaçırdığı bir nokta uzun vadeli hesap yapmamış olmalarıydı. Elde koltuk temizleme yöntemlerinde yalnızca bir miktar su ve deterjan masrafı görünüyor olsa da yöntem koltukların fark edilmeden deforme olmasına sebep oluyordu. Neredeyse 1-1,5 yıllık periyotlar ile koltuk takımları kullanılamaz hale geliyordu. Bununla birlikte oluşan sağlık problemleri ile masraflara bir de hastane giderleri ekleniyordu.
Ancak koltuk temizleme firmaları sayesinde koltuklar profesyonel ellerde temizlendiği için bu masraflar ortadan kalkmış yalnızca temizlik masrafları kalmış oldu.

En Ekonomik Temizlik Yöntemi
Koltukların temizliğinde elde temizlik kısa vadede ucuz bir yöntemmiş gibi görünse de hem temizleyen kişinin sağlığı açısından hem de koltukların kullanım ömürleri açısından hiç ekonomik sonuçlar getirmemektedir. Evde ekonomi sağlamak ve tasarruflu çözümler üretmek isteyen hanımlar fiyat farklarını iyi tahlil ederek profesyonel temizlik hizmetlerinden faydalanmalıdır. Evde koltuk temizleyen firmalar koltuk temizliğinde en ekonomik seçenek olmaktadır.
Evde koltuk temizleme firmalarının fiyat listelerini etkileyen faktörler arasında koltuk kumaşının türü, koltukların sayısı ve hizmet verilecek evin uzaklığı etken olmaktadır.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.