+90 212 5858704

Sümbül Efendi Mh., Hacı Hamza Mektebi Sokak, 60-74, 34400 Fatih/İstanbul, Türkiye1950 yılında İstanbul’un Saraçhanebaşı semtinde küçük bir atölyede başlayan desenli karo üretim sürecimiz bugün Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanına üretmiş olduğumuz karolarla devam etmektedir. 1950’lerin elektrik ve diğer imkanları sınırlı olan İstanbul’da karo üretimine başlayan Çakartaş Karo, bugün modern zamanlarda üretimini ve teminini sürdürmektedir. Her ne kadar bu geçen sürede teknoloji ve teknik imkanlar ilerlese de desenli karo üretimi nostaljik özelliklerini korumaktadır. Bugün, modern zamanlarda dahi, desenli yer karosu üretimi hala %100 el yapımı bir üretimin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu geçen süreçte hidrolik pres kullanımı her ne kadar karo üretimini kolaylaştırsa da el yapımı olma özelliği karoların üretim aşamasının zorlu bir süreç olmasına neden olur.

Yaklaşık yüzyıldır benzer karo motifleri ve desenleri üretilir. Bu desenler arabesk ve yıldız karo olarak adlandırılır. Bu desenlerin yanına modern çizgiler ve desenleri de eklemiş olan Çakartaş Karo bu sayede klasik ve moderni buluşturan motifleri üretmeye devam eder.
Genellikle desenli yer karosu olarak adlandırılan bu karolar farklı isimlerle de anılmaktadır. Karomozaik, karoçini, çinikaro, Rum karosu, karosiman, motif karo ve renkli karo olarak adlandırılan desenli yer karoları zemin ve duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Genel olarak desenli karo İstanbul’da üretilen bir üründür. Biz de Çakartaş Karo olarak 60 yılı aşkın süredir İstanbul’da karo üretimine devam etmekteyiz.

Nesilden nesile aktarılarak gelen deneyime sahip Çakartaş, yarım asırdır sizlere hizmet vermekten onur duyuyor. Aşağıda bu yıllara tanıklık eden bir kaç fotoğrafımızı ve ilk kartvizitlerimizi bulabilirsiniz.Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 212 5858704
FacebookZiyaret Et
TwitterZiyaret Et
ÜlkeTurkey
Bölge/Eyaletİstanbul
Mesafe: 5 km
AdresSümbül Efendi Mh., Hacı Hamza Mektebi Sokak, 60-74, 34400 Fatih/İstanbul, Türkiye
Sektör
Anahtar Kelimeler      
Hatalı Firma Bilgisi Bildir
Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.