Didim Ev Satışı | Evsatisi.com

Didim Ev Satışı | Evsatisi.com

Altınkum Mh, Dolunay Cd. No:5, 09270 Didim/Aydın, Türkiye
242 görüntüleme

Evsatisi.com aşağıda açıklayacağımız terimler ve açıklamalar konusunda faaliyet yürüten bir firmadır.

Gayrimenkul (Emlak) Nedir?
Emlak ve Gayrimenkul ne demek?

Yukarıda sorulan soruların en basit dille açıklaması; Türkçeye Arapçadan geçmiş bir kelimedir, Arapçada nakil yani taşımak sözcüğünden türemiştir. Önüne olumsuzluk eki eklenerek taşınmaz anlamı olarak kullanılmaktadır. Genellikle ekonomik bir terim olarak kullanılır. Arsa, arazi, bina, apartman, işyeri, konut, villa, fabrika ve benzeri değerlerin genel adı olarak kullanılan yaygın bir kelimedir.

Emlak kelimesi de aynı şekilde Arapçadan dilimize geçmiş bir kelimedir Türk Dil Kurumu Ev, arsa, bahçe vb. taşınamayan mal ve mülklerin ortak adı, taşınmazlar şeklinde tanımlamıştır.

Gayrimenkul Danışmanı Nedir?
Bir gayrimenkulün Satış, Kiralama, Pazarlama sürecini yöneten ve bununla birlikte satış, kiralama sözleşmesi yapmaya, Emlak beyannamesi düzenleme bilgisine ve yetkisine sahip olarak ;Portföy oluşturan, pazarlama teknikleriyle gayrimenkulün sunumunu yapan kişiye Gayrimenkul Danışmanı denir. Gayrimenkul Danışmanlarının İşini Kolaylaştıran hürriyet emlak web sitesini inceleyebilirsiniz.
Gayrimenkul Danışmanı, Emlakçı ve şimdilerde Broker olarak adlandırılan mesleğin Borçlar kanununun 404.maddesindeki tanımı ise şu şekildedir.

Emlak Nedir?
Kısacası Emlakçılık odalar ve yetkili kuruluşlar tarafından verilen bir sertifika ile yapılan aracılık hizmetidir. Bu konuda yasal bir boşluk olduğu herkes tarafından kabul edilmekle birlikte henüz emlakçılık tam anlamıyla yasal bir çerçeveye oturtulmuş değildir.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.