Fert mühendislik

Fert mühendislik

Mahmutbey, Taşocağı Yolu 21/3, 34218 Bağcılar/İstanbul, Türkiye

FERT Mühendislik Olarak Klima, Fancoil, Yerden Isıtma, Havalandırma ve Yangın Sistemlerinde Anahtar Teslim Uygulamalar Yapıyoruz.

Fancoil adını fan ve coil(serpantin) olan temel elemanlardan alır. Fancoil, serpantinde dolaşan sıcak veya soğuk suyu fan vasıtasıyla ortama aktararak ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirmiş olur.

Fancoil sistemi tümüyle su içeren basit bir sistemdir. Fancoil sisteminde soğuk veya sıcak kaynak üreticisinden çıkan su sirkülasyon pompaları yardımıyla fancoillere ulaştırılır. Fanlar vasıtasıyla ortamdan alınan hava serpantinin üzerinden geçmesi ile hava ısıtılır veya soğutulur. Dönüş borularıyla merkeze döndükten sonra su burada ısıtılıp veya soğutulup sirküle edilerek fancoil sistemi ile iklimlendirme işlemi gerçekleşir. Fancoil sistemi ortamdan emdiği havayı sürekli olarak ısıtır veya soğutur. Fakat farklı olarak emiş kısmına taze hava bağlantı yapıldığı taktirde ortamda bir şartlandırılmış havalandırma sistemi oluşturur. Fancoil sisteminde fancoil ünitesi içinde havayı filtrelemek için bir filtre bloğu bulunur. Fancoil sistemi verimi ve hava kalitesi olarak filtrenin düzenli temizlenmesi gerekir.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.