Gülsan Gıda

Gülsan Gıda San Tic A.Ş., Kayseri Osb/Melikgazi/Kayseri
(0/5)
Fotoğraflar
Açıklama

1985 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlayan Gülsan Gıda, 15.000 m² açık ve 10.000 m² kapalı alana sahip modern tesislerinde üretimini gerçekleştirmektedir.

Reçel, marmelat, helva, tahin, bal, yazlık helva, eritme peyniri, tereyağ, fındık ezmesi, tahinli pekmez, kahvaltılık margarin üretimi ile müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Reçel imalatında kullandığı meyveyi kendi üretme amacı ve zamanla iç ve dış pazarlara açılma ihtiyacı ile Ekim 2003’de şirket bünyesine MEYBUZ A.Ş.’yi katmıştır. 16.000 m² kapalı ve 50.000 m² açık alana sahip olan MEYBUZ dondurulmuş ürün tesislerinde her türlü meyve ve sebze şoklama tünelinden (IQF) geçirilerek şoklanmakta ve soğuk hava kısmında muhafaza edilmektedir.

1999’da şirketimiz bünyesine katılan Nevşehir NEVBAĞ tesislerinde sirke (20 ton/gün), pekmez (10ton/gün) ve sos çeşitleri üretimi 16.000 m² açık, 5.000 m² kapalı alanda tamamen doğal fermantasyon yöntemleri ile yapılmaktadır.

Eylül 2000 tarihinde meyve suyu ve benzeri ürünler ile pulp üretimi yapan MEYSU meyve suyu tesisini kurarak ürün yelpazesini genişletmiştir. 2002 yılında kalite ve kapasiteyi artıracak yeni yatırımlar yapılmış ve mevcut ürün gruplarına meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, meyve aromalı içecekler ve sos çeşitleri (nar, limon, soya sosu), meyve işleme, gazlı içecekler de ilave edilmiştir.

Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Instagram
Anahtar Kelimeler
Video
Konum