Güncelhaber

Güncelhaber

Holland
1,340 görüntüleme

Özgün tarafsız doğru haberin tek adresi.

Güncel Haber
İlkeli, kararlı, bağımsız, seviyeli, objektif ve dürüst bir basın ahlakı ve anlayışı içerisinde beş yıldır her ay düzenli olarak yayınlanan Güncelhaber Dergisi ve www.guncelhaber.eu , Güncel Vakfı’nın bir yayın organıdır.
2013 yılında kurulan Güncel Vakfı, sorunlarımıza çözüm aramak ve eğitim, kültürel, çeşitli fuarlar, dini sanatsal ve sportif ağırlıklı etkinliklerle kültürler arası bir köprü olmak” maksadıyla kurulmuştur. Bu işlevi daha etkin bir şekilde yürütmek ve basının çok yönlü fonksiyonundan istifade etmek için, ‘Güncelhaber’ gibi bir dergi ve internet sitesine ihtiyaç duyulmuştur.

Güncel’in amacı
Birbirimizi dinleme, tanıma, anlama, kaynaştırma ve ilişkileri sağlıklı, seviyeli, dostane, barışık bir zemine oturtma noktasında ele alındığında, Güncelhaber.nl, iyi bir fırsattır.
Güncelhaber.nl, kendi insanımızın kendisiyle, kendi toplumuyla ve içinde yaşadığı diğer toplum insanlarıyla olan ilişkilerini daha barışık hale getiren bir kültür hizmetidir.
İnsanlarımızın kendi hak ve hukuklarının belirlenmesinde, Hollanda gündeminin takip edilmesinde, sağlıklı bilgi alışverişinde Güncelhaber, en etkin yol, en doğru seçimdir.
Güncelhaber, kendi kültür ve değerlerini muhafaza ederek, bu topluma o yaşam tarzıyla bir zenginlik kattığı inancı ve güvenini veren, uyumun önündeki engelleri kaldıran en önemli faktördür.
“Bizi bizlerden dinleyin” mantığı ile hareket eden ve bu anlayışla önyargıları bitiren, kırgınlıkları, nefretleri yok eden
İçerik olarak % 90 Hollanda’ya yönelik olan bu çalışma, her iki toplumun, düşünce, inanç, kültür, sosyal yaşam ve tarihi kimliğini birbirine tanıtmak için en iyi imkandır.

Hedef Kitle
Kullandığımız dili konuşabilen, anlayabilen herkes, amaç grubumuzun içindedir. Hollanda’da yaşayan etnik, dini, ve farklı düşünce gruplarından oluşan 450.000’i aşkın insanımıza aynı duyarlılıkla aynı gayeyle hizmet sunuyoruz.
Bedava sunulan bu kültür hizmeti, okumasını bilen, 7’den 77’ye herkesin kabul edebileceği bir anlayışın, düşüncenin ürünüdür”
Yapılan anket sonuçlarının verdiği bilgilere göre, her yaştan, her cinsten, her düşünceden ve her inançtan insanların dergimizi sürekli takip ettiği gözlemlenmiştir. Bu veriler, amaç grubumuzun daha da genişlediğini gözler önüne seriyor.
Okurlarımızın yüzde 80’ini 14-49 yaş arasındakiler oluştururken, çocuk ve 50 yaş üstü okurlarımız diğer oranı belirlediler.
Yüzde 80’in 50’lik bölümü kadın ve genç kızlardan oluşurken kalan oranı değişik yaşlardan oluşan erkekler oluşturuyordu.
Genelleme yapıldığında okurlarımızın her düşünce, inanç grubundan olmak üzere, değişik etnik kökene sahip ve % 40’nın yüksek tahsilli oldukları gözlemlendi.

İçerik
Her iki toplum yapısını çok iyi bilen, kendi dallarında uzman, yönetici, eğitmen ve akademik kariyerleri olan 30’u aşkın yazar ve bölüm editörü bilgi, birikim ve tecrübelerini Güncelhaber’e yansıtıyorlar.
İçerik olarak Güncelhaber, hemen hemen tamamen Hollanda’da toplumsal yaşamla ilgili bilgi, haber ve görüşlere yer veren bir yayın organıdır.

-Her ay uzmanlarıyla beraber gündemdeki konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma dosyası.
-Parlamento ve Belediyelerden her ay düzenli bilgiler;
-Her ay Hollanda ve Türk kurumlarının tanıtımı, işlevleri (Polis, Vergi Dairesi, Belediyeler, GGD, İş ve İşçi Bulma Kurumu ve benzerleri);
-Hollanda ve Türk yöneticileriyle söyleşiler;
-Kültür ve sanat sayfaları, Hollanda’da ki sanatsal etkinlikler, müzeler ve görülmesi gereken yerlerin tanıtımı;
-Hukuk, Ekonomi, spor, mizah, okur mektupları bölümleri;
-Çocuk ve kadınlara özel sayfalar;
-Genel kültür, bilmece, bulmaca, şiir ve makale yarışmaları;
-Hollanda ile ilgili haberler ve yorumlar;
-Cemiyet haberleri, duyuruları, etkinlikleri, vs…

Tiraj
Normal zamanlarda 5.000 adet basılırken, özel günlerde en az 100.000 ve daha fazla olarak basılmaktadır.

Dağıtım
Her ayın ilk haftası, hazırlanan bu kültür hizmeti, gönüllü elemanlarımız vasıtasıyla bütün Hollanda’ya dağıtılmaktadır.
Bütün büyük şehirlerde temsilcileri bulunan Güncelhaber, en ücra ve küçük yerlerden de okurlarımız tarafından gönüllü olarak dağıtılmaktadır. Ayrıca 500 civarındaki aboneye de posta yoluyla gönderilmektedir.

Camii, Cemiyet ve dernekler
Bankalar
Ev doktorları
Kütüphaneler
İşyerleri (Fırın-Export-süpermarketler- Mobilya ve diğer alışveriş merkezleri sigorta şirketleri ve diğer yazıhaneler, bürolar)
Pazarlar
Kahvehaneler
(Ve evlere posta yolu ile ulaştırılmaktadır)

Çalışmalar
Matbaa-Baskı işleri : El ilanı, poster, küçük ilanlar, kitapçık, dergi yani her türlü baskı işleri yapılır
Tasarım / Grafik : El ilanı, poster, küçük ilanlar, kitapçık, dergi tasarımı yapılır
İnternet sitesi : İnternet sitesi tasarımı yapılır
Promosyon malzemeleri : Kalem, şemsiye, anahtarlık her türlü promosyon malzemeleri basılır ve satılır
El ilanları dağıtımı : Kapı kapı, adreslere el ilanları dağıtımı yapılır
Dış reklam ve tabela : İşyeri dığına ışıklı ve ışıksız reklam tabeları ve yazıları yapılır
Gazete ve Dergi reklam : Diğer gazete ve dergilere sizin adınıza reklam görüşmeleri yapılır.
Billboardlar : Hollanda’daki bilboardlara reklam vermek isterseniz, bu konuda yardımcı olunur
TV ve radyo reklamı : Televizyon kanallarına veya radyolara reklam vermek isterseniz yardımcı olunur.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.