+90 224 757 51 08

Yeşil Cami Mh., Kılıçaslan Caddesi No:194, 16860 Bursa, Turkey14. yüzyılda Selçuklulardan Osmanlıya miras kalan Türk Çini Sanatı, hem teknolojik hem de estetik açıdan en parlak dönemini 15-17. yüzyıllar arasında İznik’te yaşamıştır. Geleneksel İznik Çinilerinin en karakteristik özelliği %80-85 oranında yarı değerli maden olan Quvars taşı içermesi ve beyaz hamur ve astar üzerine sıraltı tekniğiyle bezenmiş olmalarıdır. İznik çinilerinde kullanılan desenlerin büyük çoğunluğunu naturalize bitkisel motifler, bir kısmını da geometrik ve figüratif desenler oluşturmaktadır.

İznik Hünkar Çini olarak amacımız geleneksel el sanatlarımızdan olan çini sanatını günümüzde yaşatarak gelecek nesillere aktarmakta aracı olmaktır. Geleneksel yöntemlere bağlı kalarak ürettiğimiz çini karolar ile iç mekan ve dış mekandekorasyon uygulamaları yapmaktayız.

Örneğin;Cami, Ev,Otel, Tatil merkezleri, Mutfak, Banyo, SPA, Sauna, havuz, Türk hamamı vb. yerler. Ayrıca evani grubu ürünlerimizle Koleksiyonerlere ve kurumsal hediyelik talebi olan siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duymaktayız.Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 224 757 51 08
ÜlkeTurkey
Bölge/EyaletBursa
Mesafe: 90 km
AdresYeşil Cami Mh., Kılıçaslan Caddesi No:194, 16860 Bursa, Turkey
Sektör
Anahtar Kelimeler     
Hatalı Firma Bilgisi Bildir
Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.