İznik Hünkar Çini

İznik Hünkar Çini

Yeşil Cami Mh., Kılıçaslan Caddesi No:194, 16860 Bursa, Turkey
1,046 görüntüleme

14. yüzyılda Selçuklulardan Osmanlıya miras kalan Türk Çini Sanatı, hem teknolojik hem de estetik açıdan en parlak dönemini 15-17. yüzyıllar arasında İznik’te yaşamıştır. Geleneksel İznik Çinilerinin en karakteristik özelliği %80-85 oranında yarı değerli maden olan Quvars taşı içermesi ve beyaz hamur ve astar üzerine sıraltı tekniğiyle bezenmiş olmalarıdır. İznik çinilerinde kullanılan desenlerin büyük çoğunluğunu naturalize bitkisel motifler, bir kısmını da geometrik ve figüratif desenler oluşturmaktadır.

İznik Hünkar Çini olarak amacımız geleneksel el sanatlarımızdan olan çini sanatını günümüzde yaşatarak gelecek nesillere aktarmakta aracı olmaktır. Geleneksel yöntemlere bağlı kalarak ürettiğimiz çini karolar ile iç mekan ve dış mekandekorasyon uygulamaları yapmaktayız.

Örneğin;Cami, Ev,Otel, Tatil merkezleri, Mutfak, Banyo, SPA, Sauna, havuz, Türk hamamı vb. yerler. Ayrıca evani grubu ürünlerimizle Koleksiyonerlere ve kurumsal hediyelik talebi olan siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duymaktayız.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.