Jeo Yeraltı | Su Etütü, Garantili Su Bulma

Jeo Yeraltı | Su Etütü, Garantili Su Bulma

Muratbey Mh., 3553. Sk No:16, 35860 Torbalı/İzmir, Türkiye
203 görüntüleme

Jeoyeraltı Mühendislik; 2007 yılından bu yana şirket, firma ve şahıslara jeofizik, jeoloji mühendisliği ve sondaj hizmetleri verir. Yeraltı zenginliklerini arama ve inşaat yapılarının temellerini araştırma işlerini yapar. Jeoyeraltı mühendislik; kullanılan yeni teknolojiler ile çözümler sunmaktadır. Jeoloji ve jeofizik ayrı düşünülemeyecek bilim dallarıdır.

Ekipman
Firmamız Amerika’dan ithal edilen AGI R8/IP cihazı ile yeraltı suyu, jeotermal su ve maden aramaları, tatlı- tuzlu su ayrımı yapmaktadır. Demode jeofizik cihazlarla mukayese bile edilmemesi gereken cihazımızla başarılı hizmetlerimiz sonucunda 63. Jeoloji Kurultayına Ödüle layık görüldük. Uluslararası bir kongrelerde sunum yapmanın haklı gururunu yaşadık.

Hizmet Alanlarımız
Firmamızın verdiği hizmetler arasında 3 boyutlu ve Maden Aramaları, Arkeojeofizik Araştırmaları, Jeotermal Su Aramaları, Tatlı – Tuzlu Su Ayırımı ve Yeraltı Suyu Tespiti işlemleri yer almaktadır.

Yeraltı Suyu Tespiti
Soğuk suların derinliğinin jeolojik ve jeofizik yöntemlerle belirlenmesi, bölgenin hidrojeolojik modelinin oluşturulması, sondaj kuyusu yeri ve derinliğinin belirlenmesi – Hidrojeolojik (Yeraltısuyu) Etüt Raporu Hazırlanması

Tatlı-Tuzlu Su Ayırımı
Sondaj kuyularına tuzlu su geçişleri yaşandığı zaman, kaçıncı metrelerden kaynaklandığı bulunur ve gerekli işlemler yapılır. Ayrıca deniz suyu karışan kuyulara da aynı işlem uygulanır.

Jeotermal Su Aramaları
Jeotermal araştırmalar çok derinlik isteyen araştırmalar olmakla beraber günümüzde popüler bir yatırım ve enerji aracı olmaya başlamıştır.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.