+90 850 4205437

Yamanlar Mahallesi, 6754. Sk. No:5, 35640 Çiğli/İzmir, TürkiyeEğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı… Çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği… Okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği bir eğitim düşüyle başladı her şey… Sürekli kendini geliştiren, değiştiren, yenileyen, çok yönlü, engellere takılmayan Kids Akademi… ve düşlerimiz, 2002 yılında geliştirdiğimiz, dünyada benzeri olmayan ‘ Kids Akademi Eğitim Modeli` ile ‘Yeni Bir Nesli Yetiştirmek` amacıyla İzmir’de gerçeğe dönüşmeye başladı.

10 yıl gibi kısa bir sürede Adana’dan başlayan eğitim yolculuğumuza bugün merkezi İzmir olan ve daha çok öğrencinin eğitim imkânlarımızdan yararlanmasını amaçladık. İzmir`e sığmayan Kids Akademi markasını Türkiye`yede İstanbul, Manisa, Ankara, Denizli, Diyarbakır, Mersin, Malatya, Aydın, Antalya ve Muğla`ya taşımak, Türkiye`nin dört bir yanına ulaştırmayı hedefledik.

Kids Akademi bağımsız anaokullarında sunulan fiziksel, sosyal, kültürel ve sportif imkânlar, çoklu zekâyı esas Akademi model alan Kids Akademi Konseptli Eğitim Modeli, bilim projeleri, Evrensel ve modern teknolojiyi birleştiren eğitim olanakları, uluslararası standartlarda yabancı dil eğitimi, duyarlılığı arttıran sosyal sorumluluk kampanyaları, Nobel ödüllü bilim insanı yetiştirme programı, liselerde uygulanan ve geleceğin liderlerini yetiştiren t-MBA eğitim programı, çağdaş ve modern tekniklerle verilen çok yönlü okul öncesi eğitimi, başarılı bir hayatın kapılarını açan SBS programı, sanat, spor ve eğitim başarılarıyla Kids Akademi Türkiye’de eğitime “Geleceğin Başlangıç Noktası” sloganı ile öğrencilerimize yaşatıyor. Evreni temel alarak geliştirilen eğitim konseptiyle, klasik kalıpları yıkarak eğitimde “yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışını sistemleştiren, başarıyı “eğitim hayattır” cümlesiyle tanımlayan Kids Akademi; öğrencilerini sadece akademik anlamda değil her alanda donatıyor ve hayata hazırlıyor. Kids Akademi her öğrencinin farklı ve özel bir birey olduğuna inanarak onların mutluluğunu her şeyin üzerinde tutuyor.

Türkiye`de arttırdığımız bağımsız konsept ve butik anaokulları yanında 2015 yılında açtığımız Acdemy International College ile eğitim anlayışımızı İlköğretim Okulu`yla uzmanlar tarafından hazırlanan dengeli ve zengin bir müfredat uygulayarak ülkemizde gerekli ilginin yeterince gösterilemediği bu öğrencilerin kapasitelerini ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarını hedefledik. Yine IB (The International Baccalaureate) Eğitim Programı`yla kültürlerarası anlayış ve saygı aracılığıyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmaya yardım eden araştırmacı, bilgili ve meraklı genç insanları geliştirmeyi misyon edindik. Genç, dinamik ve yenilikçi eğitim kadrosuyla; Promethan, Apple, Pearson Longman, GEMS International Schools gibi dünyanın sayılı eğitim kurumlardan örnek modern öğrenme tekniklerini ve dünya standartlarını takip eden Kids Akademi, Türk eğitim sisteminin çehresini değiştiren, eğitimde yenilik hareketini başlatan Türkiye’nin lider eğitim kurumu olma hedefindeyiz… Biz de bugün, çocuklarımızın mutluluğu ve geleceği başlangıç noktası olarak kurduğumuz hayallerin peşinden korkmadan gidip, onları gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gelecek için daha çok hayalimiz var ve gerçekleştirecek cesaretimiz…

Kids Akademi bağımsız anaokulu, Türkiye genelindeki Konsept ve Bağımsız anaokulları eşi benzeri olmayan farklılıkta ve ayrıcalıkta kişiselleştirilmiş bir eğitim modeli olan Kids Akademi Konseptli Eğitim modeli temelinde, anaokulundan anasınıfına kadar her kademede kaliteli eğitim veren, bu eğitim modeline olanak sağlamak için her türlü fiziksel altyapıyı ve teknolojiyi sunan, öğrencilerinin sosyal, sportif, kültürel ve psikolojik olarak doğru gelişimini amaçlayan, Atatürkçü, güvenilir, dinamik ve çağdaş bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyonumuz; ezberden öte özümseyerek öğrenen, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yalnızca sınavlarda değil, okullar arası kültür, sanat, spor, bilim gibi her dalla ilgili yarışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, bilimsel çalışmalar yürütebilecek seviyede yabancı dil bilgisi olan, geleceğin aydınlık liderleri olacak bireyler yetiştirmektir.


PAYLAŞ   Facebook Twitter LinkedIn Google+

Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 850 4205437
FacebookZiyaret Et
TwitterZiyaret Et
InstagramZiyaret Et
YouTubeZiyaret Et
ÜlkeTurkey
Bölge/Eyaletİzmir
Mesafe: 322 km
AdresYamanlar Mahallesi, 6754. Sk. No:5, 35640 Çiğli/İzmir, Türkiye
Sektör,
Anahtar Kelimeler