Lincsquad  | Giyim Moda Tasarım

Lincsquad | Giyim Moda Tasarım

Emniyetevleri, Akarsu Cd. No:15, 34415 Kâğıthane/İstanbul, Türkiye
20 görüntüleme

Berkcan Güven, ilk çıkarttığı ve Mugo ile birlikte çalıştığı koleksiyon da siyah ve beyazı bulunan aynı zamanda kısa sürede tükenen tişörtünü yoğun istek üzerine bu koleksiyonda tekrar üretti. Geçen sezon siyah tişört üzerine sarı harflerle, beyaz tişört üzerine ise kırmızı harflerle yazılmış olan Linçsquad markası bu tişörtte beyaz tişört üzerine pastel mor bir renkle yazılmış olarak karşımıza çıkıyor. Koleksiyondaki çoğu üründe olduğu gibi bu üründe unisex olarak karşımızda. Renk olarak feminen bir yapıda olsa da tişörtün kesimi ona maskülen havayı katıyor ve bu ikisinin birleşimi üründeki ünisex özelliğini sağlıyor. Tişörtün sol alt köşesinde bulunan etikette Linç Squad markasının yanı sıra ürünün kaçıncı sezonda, ne zaman ve nerede üretildiği de yazmaktadır. Ürün ikinci sezonda, 2020de ve İstanbul’da üretilmiştir. Ürünün yaka kısmındaki kalın ribana ise basic tişörtlerimizin giydikçe yakasının genişlemesi sorununun önüne geçmektedir.
Kombinlemesi çok kolay olan basic bir tişört yine Linçsquad etiketi ve farkıyla sadece bir tişört olmaktan çıkıyor. Squadda olduğunu belirttiğin bir simge haline geliyor. Koleksiyondaki ürünler içerisinde en sade ürün olarak karşımıza çıkan bu tişört yalın halde tek bir mesajı veriyor. Etiketinin ne olduğu. Bazen bir ürünü değil bir duyguyu ve bir duruşu ya da bir bakış açısını yansıtırız giydiklerimize. Bu tişört tam olarak bunların hepsini başarıyor.

Eforsuz görünmek istediğinizde, ani gelişen buluşmalarda ve aklınıza kombin gelmediği zamanlarda kurtarıcımız olan beyaz basic tişörtler hepimizin dolabında bulunur. Bazen kombin bir şekilde boş kalır onu süslemek istersiniz ve aksesuar kullanırsınız ama o spor görünüm bozulur. Kombinde aradığınız hareket işte bu tişörtte hazır olarak karşımıza çıkıyor. Sadece, şık ve basic. Ürünün beden aralığının geniş ve kesimin bol olması ise modanın standart ölçülerinin dışındaki bu tarzın yansıması diyebiliriz. Kendi bedeninize göre alıp tişört olarak kullanabileceğiniz gibi büyük beden alıp spor elbise yapabilirsiniz. Bu tişörtle yapılabilecek onlarca kombini 2021de sokaklarda göreceğimizden çok eminim.

Linçqsquad etiketi ile çıkartılan ürünlerin ikinci sezonunda altı tane hoddie bulunmaktadır ve ilk defa kadınlar için özel olarak üretilen bir hoodie çıkartmışlardır. Ürün crop formda üretilmiş ve bel kısmına korse efektli bir tasarımdadır. Bu sezonda üretilen ürün tek renk olarak siyahtır ve bir de kapüşonu bulunmaktadır. Kapüşonundaki ipler pastel mor renktedir ve bu ürüne sevimli bir hava katmıştır. Aynı zamanda ürünün korse biçiminde tasarlanmış olan bel kısmına Linçsquadı temsil eden LNCSQD harfleri işlenmiştir. Harflerin işleme olması bu kumaşla üretilen bir ürün için daha kaliteli bir tasarım sağlamıştır. Kollarının lastiksiz ve bol olması hoodieyi spor havasından çıkarıp daha salaş bir hava katmıştır.
Marka fark etmeden bu zamana kadar yapılan hoodie tasarımlarının çoğunda hoodienin şıklığından çok kumaş kalitesi ve spor olması ön planda tutulmuştur. İlk defa bir hoodie kadınlara özel olarak tasarlanmış ve salaş ama şık bir görünüm çizmiştir. Her sezon özellikle basic tişört ve gömleklerle giyilmesine alıştığımız korselere ilk defa bir hoodie de rastlıyoruz. Hem de dar ya da rahatsız bir tasarımda değil olabildiği kadar oversize ve rahat bir tasarımda. Tanıtımında sadece ürün görseli kullanılsa “acaba nasıl durur?” diyeceğimiz bu tasarımı ilk olarak Eftalya Yağcı’nın üzerinde görüyoruz. Ürünü bir manken yerine standart ölçülerde bir bireyde görüyor olmak ürünün duruşu hakkında fikir sahibi olmaya daha çok yardımcı oluyor ve Eftalya bu ürünü gerçekten çok güzel taşıyor.

“Ben bu ürünü çok beğendim ama nerede giyeceğim?” gördüğümüz ürünlerin neredeyse yüzde yetmişinde kendimize sorduğumuz bir soru. Bu ürün için ise seçenek o kadar çok ki. Kotlarınız, şortlarınız, taytlarınız hatta eteklerinizle bile kombinleyebilir ve ona göre kullanım alanı seçebilirsiniz. Skinny jeanlerle kombinlediğinizde daha şık olan hoodie bol mom ya da boyfriend jeanlerle kullanıldığında daha salaş bir havaya bürünüyor. Yaz ayları gelmeden baharın sıcak günlerinde kot şortlarla kullanılabilirken tayt ile kombinlendiğinde daha spor bir havaya bürünebileceği gibi taytın yapısı ve rengine bağlı olarak şık bir kombinde olabilir. Etekler ile kombinlemek ise özellikle salaş şık bir görünüm elde etmek için ideal tercih. Tüm bu kombinlerle sanırım dresscode olmayan her yere gidelebilir. Zaman ve mekanın dışında kalmak bir hoodie de aranacak son şey olarak akla gelebilir belki ama her birey istediği şey aslında tam olarak budur.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.