+90 232 3731014

Erzene Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:7, 35040 Bornova İzmir, Türkiye1997 yılından bu yana özellikle Çelik konstrüksiyon alanında inşaat faaliyetlerini sürdüren firmamız, uzman kadrosu, teknik bilgisiyle ve donanımıyla pek çok projeyi başarıyla tamamlamış ve sektöründe hak ettiği saygınlığa ulaşmıştır.

Fabrika, çiftlik, inşaat, sundurma, depo, uzay çatılı sistemler, betonarme yapılarda güçlendirme vb. proje ve uygulamalarının yanı sıra içyapı sistemlerinde de uygulamaları bulunan firmamız yüksek kalite anlayışını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.
Her projenin fonksiyonel ve ekonomik unsurlarını da göz önünde tutarak gerçekleştirmeyi kendine ilke edinen firmamız ModülMim İnşaat, uygulamacı firma olarak sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte, profesyonel şantiye yönetimiyle tasarım aşamasındaki düşüncelerin en kolay ve uygun şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

İzmir’de yerleşik olan firmamız; özellikle İzmir, Çeşme, Manisa ve bölgesindeki uygulamaları için çelik ve betonarme inşaat konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla taahhütlerini taleplere uygun şekilde yerine getirmektedir.

Süt ve besi çiftlikleri projeleri konusundaki uzun yıllara dayanan tecrübemizle müşteri projelerini uygularken, müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği, deneyimlerimizden ve bilgimizden kaynaklı danışmanlık hizmetini de vermekteyiz.
İç yapı sistemleri olan çelik merdiven, platform, asma tavan, çelik yangın merdiveni, betonarme perde, istinat duvarı uygulamalarımız konusunda da yine müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktan memnuniyet duymaktayız.

Çelik Depo Yapımı :

Geniş kullanım alanları ihtiyacı duyulan çelik depo için en önemli alternatif çelik yapılı çelik depolardır. 25 metreye kadar açıklık alanı ve 15 metre yüksekliğe ihtiyaç duyulan çelik depo , üstün üretim yöntemimizle ve yüksek kaliteli kullanılan malzemelerimizle , tüm depo iftiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliriz. Çelik depo çatısını sandviç panel veya taş yünü dolgulu çatı olarak yapabiliriz.

Çelik Yapıların Betonarmeye Göre Üstünlükleri:

İlk çelik profilli gökdelen Amerika’da 1900 yıllarında inşa edilmiştir. Ülkemizde ise gökdelenlerden sonra avantajları görüldüğünden müstakil evlerde de çelik yapılar tercih edilmektedir.

Betonarme yapılara göre çelik yapılar çok daha hafif ve esnektir. Bu esneklik vidalama sistemi ve çeliğin metal olmasından kaynaklanır. Türkiye gibi deprem riski yüksek ülkelerde bu özellik mutlaka aranmalıdır.

Çelik yapılar belli standartlarda üretilir. Bu bakımdan hata payı neredeyse yoktur. Hazır halde inşa alanına gelir ve projeye göre çelik yapılar kısa sürede oluşturulur. Maliyet de bu anlamda çok daha az olur. Firmamız inşa öncesi uzman mühendis ve kadrosu ile en uygun projeyi oluşturur.
Tüm statik hesapları bilgisayar destekli gelişmiş statik programları ile hesaplanır. Sonrasında uygun ölçülerde kalitesi yüksek çelik profiller fabrikamızda üretilir. Üretilen parçaların nakliyesi de oldukça kolaydır. Bu bakımdan her yere çelik yapılar inşa edilebilir. Profiller kısa sürede ve kurallara uygun bir şekilde birleştirilerek binanın ana iskeleti oluşturulur. Evin bilgisayarda ki görünümü bire bir elde edilir.

Çelik yapılarda malzeme kalitesinin denetimi de betonarmelere göre çok daha fazladır ve betonarme yapılarda tam olarak sağlanamayan homojen oluşum çelik yapılar için sorun değildir. Firmamız ürettiği çelik profil ve inşa ettiği kullanışlı, konforlu ve estetik çelik yapıları ile en iyi ve güvenilir hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Çelik Konstrüksiyon İşlerimizi uyguladığımız alanlar;
• Sanayi Tesisleri
• Otel İnşaatları
• Turizm Tesisleri
• Uzay Çatı Sistemleri
• Hipermarket – AVM inşaatları
• Fabrika , sundurma inşaatları
• Prefabrik İnşaat
• Çelik sundurma
• Büyükbaş sağmal hayvancılık tesisleri
• Büyükbaş besi çiftlikleri
• Küçükbaş hayvancılık tesisleri
• Tahıl Depoları
• Soğuk Hava depoları
• Silaj ve Yem depoları
• Yükleme Rampaları
• Hammadde ve ürün depoları

Çelik KOnstrüksiyonun temel Malzemesi Çelik Nedir :

Çelik, demir elementi ile genellikle %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon miktarının bileşiminden meydana gelen bir alaşımdır. Çelik alaşımındaki karbon miktarları çeliğin sınıflandırılmasında etkin rol oynar. Karbon genel olarak demir’in alaşımlayıcı maddesi olsa da demir elementini alaşımlamada magnezyum, krom, vanadyum ve volfram[1] gibi farklı elementler de kullanılabilir. Karbon ve diğer elementler demir atomundaki kristal kafeslerin kayarak birbirini geçmesini engelleyerek sertleşme aracı rolü üstlenirler. Alaşıyımlayıcı elementlerin, çelik içerisindeki, değişen miktarları ve mevcut bulundukları formlar (çözünen elementler, çökelti evresi) oluşan çelikte sertlik, süneklilik ve gerilme noktası gibi özellikleri kontrol eder. Karbon miktarı yüksek olan çelikler demirden daha sert ve güçlü olmasına rağmen daha az sünektirler.


PAYLAŞ   Facebook Twitter LinkedIn Google+

Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 232 3731014
ÜlkeTurkey
Bölge/Eyaletİzmir
Mesafe: 320 km
AdresErzene Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No:7, 35040 Bornova İzmir, Türkiye
Sektör,
Anahtar Kelimeler              
Hatalı Firma Bilgisi Bildir
Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.