OnHaber | Son Dakika Haber ile Gündemin İçinde Kalın

OnHaber | Son Dakika Haber ile Gündemin İçinde Kalın

Battalgazi, Selçukhan Cd. No:213, 34935 Sultanbeyli/İstanbul, Türkiye
186 görüntüleme

İnsanların yoğun yaşam tempoları içerisindeyken gazete satın alıp okumaya vakit bulmaları neredeyse imkansız hale geldi. Elektronik ortamda haber okumanın daha fazla rağbet görmeye başladığı bu dönemde asılsız haberlerin yoğunluğu büyük artış göstermiştir. İnternet ortamında enformasyon hızla yayıldığından, insanlarda haberleri birinci kaynaktan alma arzusu olmakta. Bu noktada dikkat edilmesi gereken doğru haber kaynağının seçilmesi hususu oluyor.

Çalışan insanlar sabah, öğle ve akşam haberlerini televizyon kanallarından aktarılan kaynaklardan takip etmekte güçlük yaşadığından, gün içerisinde istediği her an haberleri okumak, gündemden haberdar olmak ister. Nitelikli bir haber sitesi de tam olarak bu ihtiyacı karşılamak için vardır. Günün her saatinde doğru ve güvenilir haberler aktararak okurları bilgilendirir, her konuda haber yapar ve herkese hitap eder. Bir grup veya topluluğa yönelik değil, her vatandaşın okuyabileceği nitelikte anlaşılır haberler yapar. Geniş konu yelpazesine sahip olurlar. Okur, ekonomi haberleri bir haber okurken aynı zamanda son dakika spor haberlerine de erişim sağlayabilmelidir.

Haber Kaynağını Nasıl Seçmeli
Haberleri dünyadan ve gündemden haberdar olmak amacıyla okuyan bir insanın haber sitesinde arayacağı temel kavram güvenilirlik ve farkındalık olur. Nitelikli bir haber sitesi son dakika haberleri doğru ve anlaşılır şekilde aktarmalıdır. Bunun yanında konu yelpazesinde çeşitlilik göstermeli, herkese hitap etmelidir. Bu şekilde geniş yelpazede haber yayınlayan ve bilgiyi birinci kaynaktan aktaran bir haber sitesi, nitelikli haber bir haber sitesidir. Nitelikli bir haber sitesi tarafsızdır, yüklü cümleler kullanmaz ve objektif haberler yapar.

Tam Zamanlı Çalışma
Nitelikli bir haber sitesi 7 gün 24 saat haber yapar ve gündemi okura doğrudan sunar. Bilgisayardan ve cep telefonlarından okurlara erişim sağlar ve 7’den 70’e herkesin okuyabileceği tarzda haberler yapar. Okuyucu kitlesi haberler ışığında bilgilenmeli, enformasyona ulaşılabilmeli ve farkındalık kazanabilmelidir. Haberler güncel olmalıdır, birey gündemden dünya haberleri okuyabilmelidir. Haber sitesinin en başta sağlayacağı hizmet, tüm bireylerin anlayabileceği bir üslup ile dili etkili ve anlaşılır şekilde kullanarak haberlerin sunumunu ve kaydını yapmak olmalıdır. Nitelikli bir haber sitesi, gündem haberlerini okuyucular tarafından okunduktan sonra siteden kaldırmaz, arşivde saklar ve okurların daima habere ulaşabilmesi hizmetini verir. Okurlar ve haber severler, haber sitesine üye olabilmeli ve haberler hakkında yorum yapma hakkına sahip olabilmeli. Böylece fikir alışverişi ve farkındalık yaratma sağlanmış olur. Haber sitesinin okurlarının öneri, düşünce ve görüşlerini bildirebileceği bir iletişim platformunun veya iletişim adresinin olması da okurla haberciyi birbirine bağlayabilmek açısından önemlidir.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.