Prof. Dr. Ekrem Çulfa | Aile Evlilik Çift Terapisti
trende

Prof. Dr. Ekrem Çulfa | Aile Evlilik Çift Terapisti

Mimar Sinan, Doğancılar Cd. No:17, 34672 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Aşk Doktoru, Aile Evlilik Çift Danışmanı, Pedagog, Psikolog, Yazar, Sosyolog, Tv Program Yorumcu, Konuşmacı, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Çulfa Kimdir?

* 1975-1987 Yılları arasında Afyonkarahisar ili Şuhut İlçesi İsalı Köyü İlkokulu’ndan dereceyle mezun oldu. Diyanete Bağlı Şuhut Kuran Kursu’nu ve Kocaeli Gölcük İmam Hatip Ortaokulu’ ndan okul birincisi olarak mezun oldu. İzmit Lisesi Matematik Bölümü’ nü başarıyla bitirdi.

*1987-1998 Yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü’ nde Eğitim ve Pedagojik formasyon alarak başarıyla mezun oldu. Özbekistan Bilimler Akademisi Matematik Enstitüsü’ nden Matematik-Fizik Bilim Doktorasını İngilizce savunma yaparak, dereceyle aldı ve Samarkand Devlet Üniversitesi Pedagoji Fakültesinde Psikoloji-Pedagoji Doktora dersleri ve eğitimleri aldı. Özbekistan Devlet Üniversitelerinde ve Özbek Liselerinde öğretim görevlisi, öğretmen, araştırma görevlisi, öğrenci koçu, eğitim koçu, yaşam koçu, kariyer koçu, aile koçu, doktorant olarak çalıştı.

1998-2001 Yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’ ndan Yurtdışında bitirdiği Doktoranın Denkliği’ ni aldı. Kırgızistan Bilimler Akademisi’ nde Yard. Doç ve Doçentlik için bilimsel yayınlar yaptı ve Asistant Prof, daha sonra Assoc. Prof ünvanlarına layık görüldü. Uluslararası Atatürk-Alatoo Üniversitesi’ nde Bilgisayar Mühendisliği bölüm başkanı, Yeni Teknolojiler Fakültesi Dekanı, öğrenci danışmanı, eğitim danışmanı, yaşam koçu, kariyer koçu, aile koçu ve öğretim üyesi olarak Asistant Prof. ve Assoc. Prof ünvanlarıyla kadrolu olarak çalıştı.

* 2001-2013 Yılları arasında Uluslararası Türkmen Üniversitesi’ nde bölüm başkanı, Rektör danışmanı, öğrenci koçu, eğitim koçu, yaşam koçu, kariyer koçu, aile- veli koçu hem de öğretim üyesi, Assoc. Prof olarak kadrolu çalıştı. Amerikan Rochville Üniversitesinde Psikoloji-Pedagoji Doktora dersleri ve eğitimlerini İngilizce olarak tamamladı. Neticesinde Psikolog, Pedagog Dr. ünvanına layık görüldü. Bilfen Eğitim Kurumlarında Danışman, Olimpiyatlar Koordinatörü & Öğretmen olarak çalıştı. Zaman zaman İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Bu sırada İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi” aldı. Amerikan The Gottman Institute ve Psikoloji İstanbul’ dan Aile Evlilik Çift Danışmanlığı Eğitimlerini İngilizce olarak aldı. KİGEDER’ den Aile koçluğu, Yaşam koçluğu, Öğrenci koçluğu ve Kariyer Koçluğu eğitimleri ve sertifikaları almıştır.

* 2013-2024 Yılları arasında Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nden Hipnoz Eğitim Sertifikası almıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ nü bitirmiştir. “Sosyolog-Toplum Bilimci” ünvanına kavuştu. PETAD’ tan Aile Evlilik ve Çift Danışmanlığı eğitimleri almıştır. 7/24 Psikolojik Danışmanlık & MyLife Danışmanlık ve Yaşam Koçluğu merkezleri kurucusu, genel müdürü ve genel koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. Harran Üniversitesi Sürekli Gelişim Merkezi (HARÜSEM) ve Adana Kariyer Akademi’ den Aile Danışmanlığı ve İlişki Uzmanlığı belgesini almıştır. Business Channel Türk Tv de “Ekrem Çulfa ile İçgörü & Ekrem Çulfa ile Yeni Bir İş Yeni Bir Kariyer” TV programları yapım ve moderatörlüğünü yapmaktadır. Uluslararası Psikologlar Derneği fahri üyesi ve Uluslararası Koçlar & Koçluk Derneği üyesi olarak sivil toplum faaliyetlerini yürütmektedir. Brussels Capital University de Prof. Dr kadrosunda danışman öğretim üyesi olarak görev almaktadır.

Uluslararası Psikologlar Derneğinden Yönetici Koçluğu Uzmanlık Programı, Yaşam Koçluğu Uzmanlık Programı, Öğrenci Koçluğu Uzmanlık Programı, Kariyer Koçluğu Uzmanlık Programı, Aile Koçluğu Uzmanlık Programını başarıyla tamamlamıştır.
Haliç Üniversitesinden Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimini tamamlamıştır. Türkiye, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve Azerbeycanda Aile Evlilik Çift Danışmanlığı ve İlişki Uzmanlığı Eğitimleri vermiş binlerce danışman yetiştirmiş ve yüzbinlerce danışan görmüştür. Ulusal ( HaberTürk, Show Tv, Tv 8, TV8 Int, BCTV, Flash Tv, Beyaz Tv, Tek Rumeli Tv, vb…) ve Uluslararası ( BBC, CNN, Al Arabiya vb…) medya ve sosyal medya da İlişkiler, Psikoloji, Pedagoji, Sosyoloji, Koçluk, Kişisel Gelişim ve Eğitim ile ilgili Tv yorumcu, Köşe ve Kitap yazarlığı yapmakta ve Yazar’ın Farkındalık, Aşk Doktoru, Pozitif Psikoloji Koçluğu gibi yirmiden fazla çeşitli konularda İngilizce, Türkçe kitabı vardır….


YouTube

Videoyu yükleyerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Videoyu yükle

Vimeo

Videoyu yükleyerek Vimeo'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Videoyu yükle

Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.