Yunanistan Emlak

Voulis 36 Syntagma Atina Yunanistan

Yunanistan’da gösteren ekonomik kriz sonrası mülk değerlerinin yarıya kadar düşmesi nedeniyle, yurt dışından ve özellikle Avrupa Birliği dışı ülkelerden emlak alım talebi aşırı artış gösterdi. Buna istinaden Türkiye’den bize yönelen çok sayıda talep doğrultusunda, yatırım amaçlı emlak ve /veya oturma izni alımı ve sonrasındaki süreçlerin kişiler adına takibi konularında danışmanlık yapmaya başladık.

Emlak olarak özellikle karlı alım yapılabilecek mülkleri seçip, alıcının maksimum kar etmesi ve mağdur olmaması en önemli amacımız. Zira yabancılara mülk satışını kötü niyetli fırsata çeviren ve bundan haksız kar sağlamaya çalışan birçok kişi ve kuruluş ortaya çıktı. Bunları bertaraf edip, güvenilir bir kişinin danışmanlığında işlemlerinizin gerçekleşmesi, verimli bir yatırım yapmanızda ve kanuni işlemlerinizin doğru bir biçimde gerçekleşmesinde önemlidir. Bu sizi hem alım sırasında hem de sonrasında mağdur edebilecek hayati önem taşıyan konularda hata yapmaktan koruyacaktır. Ayrıca Yunanistan’da bürokratik işlemlerin çok ağır ve zor yürümesinden dolayı, bilgili ve güvenilir bir danışman size önemli boyutta zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Aslen Ankara doğumlu ve sonrasında İstanbul’da yaşamış biri olarak 17 sene önce evlenerek Yunanistan’a yerleştim. Türkiye’de halkla ilişkiler ve organizasyon işleri yürüten şirketimi devredip geldiğim için ara vermeden çalışma hayatına girdim. Yerleştikten 6 ay sonra turizm sektöründe çalışmaya başladım. Yunanistan’a gelen ziyaretçileri ağırladığım, Yunanistan’ı turizm destinasyonu olarak pazarladığım için, bu süre içerisinde tüm Yunanistan’ı anakara ve adalar olarak çok detaylı olarak öğrendim. Bunda hızlı ve mükemmel biçimde Yunanca öğrenmem ve konuşmamın da büyük katkısı oldu. Ayrıca İngilizce, Fransızca ve İtalyanca da bilmekteyim.

Başarılı ve sürekli ilerleyen bir ivme gösteren işimi daha da ileri götürmek için 5 sene önce kendi turizm acentamı kurdum. Böylece Yunanistan’ın ilk ve tek Türk sermayeli ve Türk vatandaşı tarafından kurulmuş acentesi ünvanını aldık. Ülkenin turizmde dünyaca en çok talep edilen destinasyonlarından biri olması nedeniyle, ekonomik krize rağmen iyi giden birkaç sektör arasında turizm yer almakta. Emlak ve danışmanlık şirketimi de buna paralel olarak yürütmekteyim.


Facebook
Instagram
Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle