Bio Teknik Medikal | Ahmet Baklacı

Bio Teknik Medikal | Ahmet Baklacı

242. Sokak, Yıldız Mh.,no:14/a Antalya
1,213 görüntüleme

İşyeri 1987 yılında çarşı merkezinde bir işhanının 20m2 lik bir alanda tıb sektöründe hizmete başlamıştır. Firma kurucusu Ahmet Baklacı Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Akdeniz bölge donatım müdürlüğünde atölye şefi görevindeyken istifa edip özel sektörde çalışmalarını devam ettirmiştir. 1980 yıllarında bio medikal bölümleri olmadığı için SSYB , MEB ve TÜBİTAK işbirliği ile beraber kurulan Kocaeli-Gebze’deki EBOEM (elektronik cihazlar bakım onarım eğitim merkezi) de hızlandırılmış 9 aylık eğitim sistemi ile bio medikal eğitimi almıştır.

Antalya ve havalisindeki sağlık kuruluşlarında tamiri mümkün değil denilen cihazların tamiri ile müşterilerle tanışarak sistemin içinde çalışmalarını başlamıştır.
Önceleri diş hekimliği ve laboratuvar cihazlarıyla ismini duyurmuş daha sonra röntgen cihazları ile devam ederek ve medikal sistemde teknik olarak daima kendisini yenileyip şu anda Radyasyon Onkolojisi cihazlarına kadar teknik servis desteği vermektedir.

2000 yılında büyüyen tıb sektörü ve teknik servis anlayışının ciddi bir boyutlara ulaşmasından TSE müracat edip HİZMET YETERLİLİK belgesi alarak Antalya’da TSE belgesi olan ilk TEKNİK SERVİS İSTASYONU olmuştur.

Günümüz koşullarında işletmelerin büyüyebilmesi için ve bu sistem içinde yerini koruyabilmek amacıyla kurumlaşmanın olması düşüncesiyle teknik servis departmanını genişletmek amacındadır.


Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın.