DMS Osman Çubuk Ltd.Şti.

Meriç Mh., 5647. Sokak No:41, 35110 İzmir, Türkiye

1978 yıllara kadar bir çok değişik makineler yapan firma bu tarihten sonra faaliyetlerine Ahşap ambalaj sandık dikiş makineleri ve Ağaç Soyma makineleri olarak devam etmiştir . Daha sonraları imalatımıza Karton Kutu Katlama makinaları ile devam edilmiştir , Teknoloji ‘ye verdiği önem ve hassasiyeti halen sürdürmekte olan firmamız modern CNC tezgahlarında ürettiği makine ve yedek parçaları bir çok yerli ve yabancı firmaya hizmet vermektedir . Firmamız ‘ ın Yedek parça satış ofisi ve temsilciliği Tarsus , İran ve Gürcistan ‘ da bulunmaktadır.

Fruit&Vegetables Packaging Machines , Corrugated Tray forming Machines ,Wooden Boxes Stitching machines

Automatic tray forming machine for simple trays,open-top trays,and trays with top-flaps.High reliability due to the mechanical functioning. Quick size changeover by centralized handles.Maximum capacity up to 35/43 trays/min.(According to the format sizes and type of carton). Machine completely driven by PLC and control panel for quick changeover and glue lines.Blank pick up from horizontal magazine by means of vacuum cups.Continuos pre-folding side flaps by pre-folding system.Glue lines spreading.Guided downward tray forming inside the hopper section through forming plate driven by inverter.Tray forming inside the hopper and flaps folding through pneumatic cliynders.In line or side finished tray output with stacker and batch separator.

By means of several optional devices it is possible to form prismatic corners for flapless and plaform trays in the forming station. As optional we can supply also long and short side fold over.


Facebook
Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle