Doğal Malzeme Çanta

Denizli
(0/5)
Fotoğraflar
Açıklama

Kuru yapraklar ağaçlardan alınır, temizlenip düzeltildikten sonra tam kurumaya bırakılır ve sonra haddelenir. Kuru yapraklar budandıktan sonra kadınları kullanımına sunulmaktadır.

Bu yaprakları, çanta ve şapka kutu, hasır gibi dokuma el sanatlarının ham maddesi olarak kullanmak, yerli halka alternatif bir gelir kaynağı sağlayacaktır. Farklı renklerde kurutulmuş yaprakları boyamak, dokuma el sanatlarına değer katmaktadır.

Yapılan eğitim sırasında kadınlar, dokuma el sanatları yapmayı öğrenmek için her zamanki ev işleriyle de uğraşmaktadırlar. 30 günlük eğitim, kadınların kurutma, ağartma ve dokuma süreçlerini öğrenme fırsatı sunmanın dışında, üretmeyi planladıkları el sanatlarına estetik değer katmanın nasıl keşfedildiğini de öğretir. Eğitimden öğrendikleri temel becerilerle donanmış olan kadınlar, aileleri için daha fazla gelir elde edebilirler.

Dried buri leaves are typically stripped from the fronds, dried, and then rolled. Usually, they are made available to farmers to use for bundling harvest palay stalks.

Using these leaves as raw material for woven handicrafts such as bags and hats will provide an alternative source of income for the locals. Dyeing dried buri leaves with different colors will further add value to the woven handicrafts.

During the training held, the women of the excused themselves from their usual house chores to learn how to make woven handicrafts. The 30 day training did not justprovide an opportunity for the women to learn buri drying, bleaching, and weaving processes but it also allowed them to discover how to add aesthetic value to the handicrafts they plan to produce. Armed with the basic skills they learned from the training, women can earn more income for their households.

Sosyal Medya
Facebook
Anahtar Kelimeler
Konum
Google Maps

Haritayı yükleyerek Google'ın gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinin

Haritayı yükle