+90 216 6951061

İcadiye, Cemil Meriç Sk. No:89, 34674 Üsküdar/İstanbul, TürkiyeHmz Stone (Kültür Taşı, Kültür Tuğlası, Duvar Panelleri) satış ve uygulama hizmeti vermektedir. Şirketin doğal taşlardan özel bir teknik ile kopyalanmış kalıplarda Hmz Stone markasıyla dekoratif kaplama taşları üretmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz:

– Dekoratif Taşlar,
– Kültür Taşları,
– Kültür Tuğlası,
– Taş Duvar Kaplama,
– Dış Cephe Taş kaplama,
– Fiber Class Paneller,
– Duvar Panelleri,
– Duvar Taşları

Günümüzde dekoratif taş olarak adlandırılan ürünler tamamen yapay üretimdir. Üretimi taş ve tuğla tozu, mermer tozu, mozaik taşı ve harçtan üretilen yapay dekoratif taş modelleri oldukça farklı modellerde üretilmektedir.

Dekoratif taş ve dekoratif tuğla modelleri dokuları ise tamamen gerçek taş yüzeylerinden kalıpları alınarak üretilmektedir. Dekoratif taş adı altında sadece taş modelleri değil ahşap dokularından kalıp çıkartılarak ahşap dokulu taş yapıdan modelde üretilir. Taş Kaplamaları Oksit boya kullanılarak ta dekoratif taşların renklendirilmesi yapılmaktadır. Eski dekoratif taşların bir çok avantajı mevcuttur. Günümüzde çok tercih edilen ve tamamen yaygın hale gelen kültür taşları fiyat olarak ta uygun satılmaktadır.

Dekoratif taşın avantajları;
Isı yalıtımı sağlar
Ses yalıtımı sağlar
Gerçek taş kadar yük binmez.
İşyerlerinde müşteri dikkatini çeker.
Maliyeti gerçek taşa göre uygundur.
Kalınlık 2-3 cm kadar.
Her alana güzellik katar.

Dekoratif taşın dezavantajları;
Sonradan sökülmesi zordur.
Her duvara uygulanmaz.
İşçiliği zordur.
Sonradan temizliği zahmetlidir.
Tavana uygulaması risklidir.

Eski zamana benzeyen, tarihi, estetik, ürün…

Tarihi evlerimiz eski harman tuğlalardan, taşlardan, çamurdan ve ahşaptan yapılırdı. Belli bir dönem bu eskiye dönük tasarımlar ve yapılar yerini modern yapılara bıraktı. Son 2-3 yıllarımızda ise tekrardan eskiye dönük yapılara herkes dönmeye başladı.

Dekoratif taş, dekoratif tuğla ve duvar panelleri malzemelerini ve uygulama hizmetini anahtar teslim aşağıda vermiş olduğum web sitelerinden temin edebilirsiniz.


PAYLAŞ   Facebook Twitter LinkedIn Google+

Web Site URLZiyaret Et
Telefon+90 216 6951061
FacebookZiyaret Et
ÜlkeTurkey
Bölge/Eyaletİstanbul
Mesafe: 5 km
Adresİcadiye, Cemil Meriç Sk. No:89, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Sektör
Anahtar Kelimeler