Garantili Olarak Alexa Sıralamanızı Düşürelim

 • image
  meyado
  Yazılar: 4

  Alexa hem ülke hem de dünya bazlı olarak web sitelerin sıralamasını gerçekleştiren bir sistemdir. Bu sıralamalar web sitelerin aldıkları ziyaretçi sayısına göre belirlenmektedir. Elbette Alexa sisteminde ilk sıralarda yer almak için yalnızca ziyaretçi sayısı yeterli değildir. Ziyaretçi sayısının yanı sıra web siteden hemen çıkma oranının düşük olması yani sitede fazlaca zaman geçirilmesi oldukça önemli bir detaydır. Ayrıca toplam sayfa görüntüleme ve arama motorundaki kalitesi de bir web sitenin Alexa sıralamasındaki yerini oldukça etkilemektedir. Tüm bunların yanı sıra web siteler için yapılan yorumlar ve değerlendirmeler de bu hususta oldukça önemlidir.

  Alexa sisteminde bulunan Alexa Toolbar kullanıcılarının ziyaret etmiş oldukları web sitelerin trafiğini ölçüp değerlendiren sistem ise Alexa Rank adını almaktadır. Rank sistemi de puanlar ile değerlendirilmekte ve işlemektedir. Web siteler için Rank değerlerinin bilinmesi oldukça önemlidir. Bu şekilde yapılması gerekenler ve rakiplerin ne durumda olduğu kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Web sitelerin Rank değerlerini öğrenmek için de internete başvurmaları yeterli olacaktır. İnternet üzerinde yer alan birçok web site Alexa Rank sorgulama işlemleri ile hizmet kişilerin sahip oldukları web sitelerin Rank değerlerini ortaya koymaktadır. Bu sorgulamalar için sadece web site adresi yazılması yeterli olacaktır.

  Tüm bunlarla vakit kaybetmek istemeyen kişiler hemen firmamız ile iletişime geçerek Alexa sistemi için gereken her şeyin firmamız tarafından yapılmasını sağlayabilirler. Alexa günümüzde internet üzerinde yer alan her bir web site için büyük önem ifade etmektedir. Firmamız da bunun farkında olarak web sitelerin şimdikinden çok daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf etmektedir. Sizler de web sitenize değer veriyor ve daha iyi işlemesini istiyorsanız hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  Alexatrafik.net

  Etiketler: ,

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • image
  turk
  Yazılar: 218

  Merhaba,

  Alexa’daki siralamanin Google page rank notuna etkisi var midir?

  image
  meyado
  Yazılar: 4

  Google pagerank değerine Alexa sıralamasının kısmen etkisi olabilmektedir.

  image
  skrotpriser.com
  Yazılar: 3

  Siteye alexa faydasi nekadar yada var mi? http://skrotpriser.com  image
  meyado
  Yazılar: 4

  Alexa değerinin düşük olması sitelerin popülaritesini arttırmakta ve sitelere değer kazandırmaktadır.

  image
  turk
  Yazılar: 218

  @meyado Page rank olayı kalktı mı? Page ranki nasıl ögrenebiliriz?

  image
  meyado
  Yazılar: 4

  Evet Page rank Google tarafından kaldırıldı şu anda Mozrank ve sitelerin DA/PA değerleri göz önüne alınmakta.

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.