Garantili Olarak Alexa Sıralamanızı Düşürelim

Forum Forumlar   Bilişim & İnternet Garantili Olarak Alexa Sıralamanızı Düşürelim

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • #236

  meyado
  Participant

  Alexa hem ülke hem de dünya bazlı olarak web sitelerin sıralamasını gerçekleştiren bir sistemdir. Bu sıralamalar web sitelerin aldıkları ziyaretçi sayısına göre belirlenmektedir. Elbette Alexa sisteminde ilk sıralarda yer almak için yalnızca ziyaretçi sayısı yeterli değildir. Ziyaretçi sayısının yanı sıra web siteden hemen çıkma oranının düşük olması yani sitede fazlaca zaman geçirilmesi oldukça önemli bir detaydır. Ayrıca toplam sayfa görüntüleme ve arama motorundaki kalitesi de bir web sitenin Alexa sıralamasındaki yerini oldukça etkilemektedir. Tüm bunların yanı sıra web siteler için yapılan yorumlar ve değerlendirmeler de bu hususta oldukça önemlidir.

  Alexa sisteminde bulunan Alexa Toolbar kullanıcılarının ziyaret etmiş oldukları web sitelerin trafiğini ölçüp değerlendiren sistem ise Alexa Rank adını almaktadır. Rank sistemi de puanlar ile değerlendirilmekte ve işlemektedir. Web siteler için Rank değerlerinin bilinmesi oldukça önemlidir. Bu şekilde yapılması gerekenler ve rakiplerin ne durumda olduğu kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Web sitelerin Rank değerlerini öğrenmek için de internete başvurmaları yeterli olacaktır. İnternet üzerinde yer alan birçok web site Alexa Rank sorgulama işlemleri ile hizmet kişilerin sahip oldukları web sitelerin Rank değerlerini ortaya koymaktadır. Bu sorgulamalar için sadece web site adresi yazılması yeterli olacaktır.

  Tüm bunlarla vakit kaybetmek istemeyen kişiler hemen firmamız ile iletişime geçerek Alexa sistemi için gereken her şeyin firmamız tarafından yapılmasını sağlayabilirler. Alexa günümüzde internet üzerinde yer alan her bir web site için büyük önem ifade etmektedir. Firmamız da bunun farkında olarak web sitelerin şimdikinden çok daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf etmektedir. Sizler de web sitenize değer veriyor ve daha iyi işlemesini istiyorsanız hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  Alexatrafik.net

  #238
  turk
  turk
  Participant

  Merhaba,

  Alexa’daki siralamanin Google page rank notuna etkisi var midir?

  #239

  meyado
  Participant

  Google pagerank değerine Alexa sıralamasının kısmen etkisi olabilmektedir.

  #243
  skrotpriser.com
  skrotpriser.com
  Participant

  Siteye alexa faydasi nekadar yada var mi? http://skrotpriser.com

  #245

  meyado
  Participant

  Alexa değerinin düşük olması sitelerin popülaritesini arttırmakta ve sitelere değer kazandırmaktadır.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.