Kapadokya Özel Havuzlu Oda

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 ay önce imageErenbor tarafından güncellenmiştir.
 • Erenbor
  Üye
  Yazılar: 472

  Kapadokya milyonlarca yıl öncesinden oluşmuş tarihi bir bölgedir. Bu bölgede yapılmış olan mağaradan evler ve eski kiliselere varıncaya kadar birçok tarihi yapıt bulunuyor. Kapadokya günümüzde peribacası olarak isimlendirilmiş olan yüzey şekilleriyle biliniyor. Bölgede taş işçiliğinin sıklıkla görüldüğü pek çok mekan var. Kapadokya mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geldiği biri aynı zamanda balayı için çiftlerinde tercih ettiği bölgeler arasında bulunuyor. Kapadokya özel havuzlu odalar özellikle kışın favori olan tatil seçeneklerinin başında geliyor. Oteller kendisini çok fazla geliştirilmiş ısıtmalı havuzlu oda sayesinde bulunduğunuz oda içerisinde havuz keyfini hangi mevsim olursa olsun yaşayabiliyorsunuz.

  Kapadokya Otelleri
  Kapadokya’nın özellikle mağaralar konusunda çok zengin olduğunu belirtmiştik. Farklı bir tatil geçirmek için Kapadokya mağara oda seçeneğini kullananların olduğunun da altını çizelim. Bölgede kiliselerin olması eskiden Hristiyanların yaşadığını da gösteriyor. Dolayısıyla tarihin her döneminde farklı kültürlere ve dinlere ev sahipliği yapmış demekte yerinde olacaktır.

  Kapadokya’daki bu mağaralar otele dönüştürülmüş olduğundan dolayı yerli ve yabancıların bir hayli ilgisini çekiyor. Turistler hem bölgeyi gezmek hem de konaklama yapma için burayı kullanıyorlar.

  Kapadokya, konaklama konusunda alternatiflere sahipken aynı zamanda gezilecek birçok tarihi mekanı da bünyesinde barındırıyor. Kapadokya’ya gitmek için sayısız nedeniniz olabilir, ancak dönüşte sevdikleriniz için güzel hediyeler alabileceğiniz yerlerde var. Bunun için Kapadokya gezmek ve tatil yapmak için tercih edilebilecek en güzel yer demek doğru olacaktır.

  Etiket: ,

 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
 


Benzer Konular