Led Ekran

 • image
  mujgan
  Yazılar: 2

  Merhaba bu yazımızda Led Ekran hakkında yazarak siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmeyi umudediyoruz.

  Led Ekran, reklam yapılacak alana göre seçilmiş olan RGB led panellerin bir araya getirilerek oluşturulduğu led üründür, Led Ekranlar görüntü açısından zengin renkler içeren hareketli resim, video ve canlı tv yayını oynatabilen bir üründür. Led Ekran üretimi istenilen mekan ve boyut özelliklerine göre farklılık gösterir, buna göre kullanılan RGB led panel özelliği, görüntü netliği isteğine göre 1 Pexelden 10 Pixele kadar çeşitlilik gösterebilir.

  Bir Led Ekranı Oluşturacak Temel Donanım Şu Şekilde Sıralanmaktadır;

  Led panel kasası,
  Led paneller (Tek renk, birkaç farklı renk seçeneği, RGB renk seçeneği),
  Led ekrana güç sağlaya bilecek özellikte güç kaynağı,
  Led ekranın özelliğine göre animasyon yapmasını sağlayan kontrol kartı

  Acık hava reklamcılığında sıkça görmeye başladığımız led ekran sistemlerine olan ilgi her gecen gün artmaktadır. Indoor ve outdoor seçenekleri ile her ortama uygun modelleri olan led ekran sistemlerini otel , sahne, mağaza vitrini gibi birçok iç mekan alanlarda yoğun olarak uygulanmaktadır. Video gösterimi özelliği ile tüketiçi kesimin ilgisini çekmeyi başaran led ekranlar sayesinde başka bir reklam yöntemine ihtiyaç kalmadan işletmenin reklamı çok etkili bir şekilde yapılmaktadır. led ekranların diğer reklam araçlarından daha etkili olmasının diğer bir nedeni de gün ışığında da görünümünün çok yüksek oluşudur.

  Led Ekran ceşitleri;

  A:Indoor Led Ekran; Sadece iç mekanlara uygulanır dış ortama uygun değildir eğer dış ortamda uygulanacaksa önüne ya fleksi yada cam konulmalıdır. ışık şiddetleri dış ortam led ekranlara göre daha düşük olduğu için direk güneş gören ortamda kesinlikle iyi bir performans alınamaz.

  p10 indor led ekran( piksel aralığı cok 10 mm olması nedeni ile iç mekan olarak çok fazla tercih edilmez)
  p8 indoor led ekran (p10 led ekrandan cok farkı yoktur. ülkemizde cok fazla kullanılmamaktadır.)
  p6 indoor led ekran (piksel aralıgı 6 mm dir. 5 metre mesafeden cok rahatlıkla görüntü netligi alınır. günümüzde encok kullanılan indoor led ekran dır.)
  p4 indoor led ekran (piksel aralığı 4mm dir.3 metreden bile cok net bir görüntü alınır fakat fiyatının bircok işletmenin bütcesini aştığı için cözünürlüğü cok iyi olmasına rağmen cok fazla tercih edilmez)
  p2 indoor led ekran ( sektörin enyeni ürünüdür varolan en iyi cözünürlüğü olan led ekran modelidir.)

  B:Outdoor Led Ekran; Dış mekanda kullanılan led ekranlardır. uzak mesafeden net görüntü alınırken yakın mesafede netlik yoktur. dış ortamda ısık yağmur toz kar gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
 • image
  turk
  Yazılar: 218

  Bilgilendirme için teşekkürler.

  Hologram reklam teknolojisi hakkinda bilginiz var mi? Siz konuyla ilgileniyor musunz?

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.