Kurumsal Eğitimde Öne Çıkabilecek Dijital Sistemler

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 1 ay önce imageErenbor tarafından güncellenmiştir.
 • Erenbor
  Üye
  Yazılar: 472

  Mesleki başarıların ve kariyer hedeflerinin daha yüksek hale gelmesi için, kurumsal eğitim çalışmalarının eksiksiz yerine getirilmesi çok önemlidir. Şirket politikaları olarak kurumsal eğitimler, rekabette öne geçebilmenin bir yolu olarak belirtilebilmektedir. Bir çalışan tarafından da çalışmayı istediği sektörde, hangi şirket tarafından kurumsal eğitimin önemsendiği göz önünde bulundurulmaktadır. Şirket tercihini önemli bir oranda etkileyen mesleki ve kişisel gelişime yönelik eğitimler, çalışma hayatında sağlam bir yerde olunduğunun göstergesi olabilmektedir.
  Çalışanların kariyerinde önemli bir rol oynayan eğitim programlarıyla, yeteneklerini keşfetmeleri konusunda oldukça etkili bir noktadadır. Özellikle işverenlerden, bu yönde beklentilerin bu kadar artmasıyla birlikte, yetenekli iş gücünün şirketlere çekilmesine katkı sunmaktadır. Bunun yanında çalışanların şirketlere bağlılığının da aynı oranda artması söz konusudur.

  Ar ve Vr Sitemleriyle Kurumsal Eğitimler
  Kurumsal eğitimde önemsenen bir konuda dijital çağa ayak uydurma denilebilir. Bu anlamda ar ve vr terimleri de son dönemde şirketlerin kapsama alanına girmektedir. Teknolojik gelişmelerle birlikte, ar( sanal gerçeklik) ve vr( artırılmış gerçeklik) konusu ciddiye alınmaktadır. Fiziksel dünyadan uzaklaşarak, sanal bir dünyada bulunmamız bugün “ar” ile açıklanmaktadır.

  Sanal gerçekliğe benzer şekilde, artırılmış gerçeklikte de gelişmiş bir sahada bağlantı kurmamızda rol oynamaktadır. Çeşitli kurumsal seviyedeki “akıllı gözlükler” gibi, ar cihazları da şeffaf olarak tasarlanmıştır. Böylece “ar” cihazlarından ve ya da uygulamalardan ek bilgiler elde edilerek, fiziksel çevreleyen etkileşim halinde olmaya devam edilmektedir. Pek çok sektörde mevcut bu teknolojiler, kurumsal eğitimde öğrenmeye entegre edilebilmektedir. Öğrenme yöntemleri konusunda yenilikleri takip etmek için edtech Türkiye sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Etiket: 

 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.