Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır Merak Edenleri Buraya Alalım

 • image
  Balli Soprano
  Yazılar: 18

  Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır Öğrenin

  Bal, sağlığımız açısından hayati önem arz eden bir besin kaynağıdır. Birçok insan balı severek tüketir ve piyasada pek çok bal çeşidi bulunmaktadır. Fakat bu çeşitlerin arasında taklit ürünlere denk gelmek de maalesef mümkün olabilmektedir. İşte bu gibi taklit ürünlere aldanmamak için, gerçek bal nasıl anlaşılır bilmemiz gerekir.

  Gerçek Bal ile Sahte Bal Arasındaki Fark Nedir?

  Gerçek bal nasıl anlaşılır sorusunu yanıtlamanın en güzel yöntemi, gerçek balın özelliklerini iyi bilmektir. Daha fazla kar edebilmek adına üretilen sahte balların özellikleriyle, hakiki balın özellikleri arasında bir hayli fark vardır. Burada kriter olarak balın ağırlığı, kıvamı, rengi ve kokusunu baz almak gerçeği ve sahtesi arasındaki farkı kolayca ortaya çıkartacaktır.

  Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır Konusuna Balın Ağırlığı Detayıyla Açıklık Getirelim

  Gerçek bal nasıl anlaşılır dendiğinde balın ağırlık faktörü konusunda rakamsal olarak bir veri ortaya koymak doğru olmaz. Fakat unutulmaması gereken, doğal yollarla üretilen balların aynı miktardaki sahtelerine oranla daha ağır geleceğidir.

  Gerçek Balın Kıvamı Nasıl Olmalıdır?

  Doğal yollardan üretilen, yani hakiki olan balın kıvamı sahte bala göre daha yoğundur. Oysa sahte ballarda bu kıvamın yakalanması mümkün değildir. Hakikisine göre daha az yoğunlukta olan ve akışkan olmayan, kesik kesik akan görüntüsüyle sahte bal dikkat edilince kendini belli etmektedir.

  Gerçek Balın Rengi Nasıl Olmalıdır?

  Gerçek bal nasıl anlaşılır sorusuna vereceğimiz cevaplardan bir tanesi de balın rengine bakmak olacaktır. Gerçek balların rengi sahte ballara oranla daha koyudur. Hakiki olmayan balların satışını kolaylaştırmak adına daha açık ve canlı renkte üretildiği bilinmektedir. Bir de hakiki ballar ışığa tutulduğunda buzlu cama benzer şekilde az da olsa bulanık görünmelidir. Halk arasında birçok kimse bu durumun, balın kalitesinin düşük olduğu anlamına geldiğini zannetse de buzlu cam görüntüsü balın hakiki olduğuna işaret eden bir unsurdur.

  Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır Konusunda Koku Detayı

  Hakiki bal ile sahtesi arasında koku farklılıkları da bulunmaktadır. Gerçek bal nasıl anlaşılır, gerçek bal kokusundan belli olur mu derseniz evet gerçek balların mutlaka çevreye yaydığı hoş bir koku vardır. Bu kokuya alışıldığında sahte baldan gelen kokunun başka bir koku olduğuna kanaat getirmek kolay olacaktır.

  Sahte Ballardan Neden Uzak Durulmalıdır?

  Bu yazımızda size gerçek bal nasıl anlaşılır sorusunun cevabını aktardık. Özetle gerçek bal ile sahte bal arasında gerçek balı ayırt etmemizi sağlayan birçok farklılık bulunduğunu söyleyebiliriz. İçerdiği besin kaynağı açısından, sahte bal asla hakiki balın insan bünyesine sağladığı katkıyı sağlamamaktadır. Hatta sahte balın içeriğini, üreticilerin sahte balı gerçek bal gibi göstermek amacıyla içeriğine ne tip katkılar koyduğunu bilemediğimiz için sahte balda insan sağlığı için tehlikeli maddeler bulunması da söz konusudur. Bu nedenle, sağlığınız için bir tehdit olan sahte baldan uzak durmanızı öneririz.

  Etiketler: , ,

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • image
  hardboy35
  Yazılar: 23

  o kadar iyi sahte bal yapıyorlar ki hiç anlaşılmıyor bile.

  image
  aslanaksoy
  Yazılar: 32

  yılların tartışmalı konusu 😀

  image
  kafaca
  Yazılar: 40

  gerçekten öyle. yılların tartışmalı konusu 🙂3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.